Делегація від Уряду Німеччини та Посольства ФРН підтвердила готовність до поглиблення співпраці із Мінрегіоном та підтримки реформ у сферах енергоефективності та теплопостачання в Україні

14.02.2020

Мінрегіон підготував нові пропозиції до напрямів підтримки ОСББ та заохочення їх до участі у Програмі з енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім», що реалізується державною установою «Фонд енергоефективності».

Про це повідомив Перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Дмитро Живицький під час зустрічі з керівником відділу зі співробітництва з країнами Східної Європи, Центральної Азії та Південного Кавказу, а також Середнього Сходу та Північної Африки Федерального Міністерства довкілля, охорони природи і ядерної безпеки ФРН Юргеном Кайнхорстом.

За словами Першого заступника, Мінрегіоном на сьогодні розглядається ряд заходів, реалізація яких зробить Програму Фонду більш привабливою для ОСББ, та спрямованих зокрема на спрощення процедури виплати грантів і зменшення впливу головних факторів що стримують зацікавленість потенційних учасників Програми, якими є високі кредитні ставки та відсутність «кредитних канікул» на період здійснення робіт із термомодернізації, а також процедурні складнощі щодо підготовки та подачі заявок до Фонду енергоефективності.

«На виконання доручення Уряду, Мінрегіоном також опрацьовуються варіанти більш маштабного залучення до реалізації Програми місцевої влади та професійних будівельних компаній. Очікуємо, що такі зміни будуть обговорені та підтримані нашими партнерами на засіданні Координаційної ради донорів, зібрання якої заплановане накінець лютого», — зазначив Дмитро Живицький.

Пан Кайнхорст підтвердив наміри Уряду Німеччини здійснювати підтримку реформ у сфері енергоефективності та теплопостачання в Україні, зокрема заходів зі сприяння функціонування державної установи «Фонд енергоефективності» відповідно до укладених міжнародних угод.

Дмитро Живицький подякував Уряду Німеччини за систематичну підтримку України, зокрема за інституційну та організаційну, юридичну підтримку Фонду, тренінгові програми, що здійснюються на сьогодні в Україні за сприяння ФРН.