Геннадій Зубко презентував на Уряді законопроект «Про фонд енергоефективності»

07.12.2016

Уряд схвалив законопроект «Про фонд енергоефективності». Це інструмент, який дає українським громадянам фінансову підтримку і технічні рішення для зменшення комунальних витрат, — наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

За його словами, з 18,6 млрд м³ газу, що постачається для потреб ЖКГ, 2,4 млрд м³ втрачаються у системі теплопостачання, 9 млрд м³ – у будинках, і лише 7,2 млрд м³ витрачаються за призначенням. Тобто 11,4 млрд м³ газу, оплаченого людьми, втрачається.

Він зауважив, що створення Фонду в Україні — перевірений країнами ЄС шлях модернізації будівель і скорочення енергоспоживання. «Фонд ЕЕ в Україні – це професійно й прозоро, оскільки більшість у наглядовій раді складатимуть незалежні експерти і представники фінансових донорів. Його фінансування – це 400 млн гривень, закладених у проекті бюджету-2017, а також 100 млн євро грантів і технічної допомоги. Фонд – це просто для людини. Адже для отримання коштів споживач має подати пакет документів і здійснити прості кроки для реалізації проекту. Запуск Фонду – це ефективно, оскільки удвічі зменшить витрати енергії та збільшить ринкову вартість житла на 20-30%», — наголосив Геннадій Зубко.

Він підкреслив, що співпраця громадян із Фондом енергоефективності – це доступно для людей. «Аби банки швидко видавали кредит, а Фонд ЕЕ — компенсував частину з них, пропонуються три пакети: «Легкий», «Комплексний» і «Приватний». Вони відрізняються оціночною вартістю робіт, терміном виконання та зменшенням в результаті модернізації платежів за комунальні послуги. Споживач сам обиратиме потрібний пакет, аби отримати від Фонду ЕЕ грант на 20-50% загальної вартості проекту», — зазначив Геннадій Зубко.


На його переконання, запуск Фонду стимулюватиме зростання економіки. «Прогнозуємо скорочення споживання газу на 10 млрд м³, забезпечення річної ємності ринку енергоефективності у 60 млрд грн, додаткові фінансові надходження до бюджетів у 10 млрд та створення 75 тисяч нових робочих місць», — наголосив Геннадій Зубко.

Він підкреслив, що Верховна Рада має ухвалити цей закон до кінця 2016 року, аби програми Фонду запрацювали з квітня 2017-го.