Парцхаладзе: Об’єми житлового будівництва за перші півроку зросли майже на 51%

29.08.2019

За підсумками січня-червня 2019 року в Україні вже прийнято в експлуатацію 4911,2 тис. м² загальної площі житла. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року це ріст на 50,6%.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

“За перші півроку 2019-го в Україні вже введено в експлуатацію майже 5 млн м² нового житла. Маємо зростання на майже 51%. З чим це пов’язано? Минулого року Верховною Радою був підтриманий і прийнятий Закон про так звану “будівельну амністію”, який дозволив багатьом українцям узаконити самочинно збудовані приватні і дачні будинки за спрощеною процедурою. На його виконання Мінрегіоном було затверджено порядок прийняття в експлуатацію таких об’єктів. І цей механізм працює!” — повідомив він.

За даними Держстату, за перші 6 місяців 2019-го було прийнято в експлуатацію дачні та садові будинки загальною площею 369,1 тис. м². Це на 89% більше, ніж за такий же період минулого року.

Також, згідно зі статистикою, у містах України було прийнято в експлуатацію 2887,1 тис м² житла (58,8%), у сільській місцевості – 2024,1 тис м² (41,2%).

42% загального обсягу житла було прийнято в експлуатацію у багатоквартирних будинках, 58% — в одноквартирних будинках.

Всього введено в експлуатацію 53258 нових квартир.

У розрізі регіонів, лідерами за обсягами введеного в експлуатацію житла стали Київська область (684,3 тис м²), Львівська область (632,9 тис м²), Одеська область (474,8 тис м²), Івано-Франківська область (431,6 тис м²) та м. Київ (430,6 тис м² ).

Парцхаладзе також нагадав, що з 1 жовтня 2018 року в Україні діють нові зміни у державні будівельні норми щодо проектування житлових будинків, які містять низку важливих нововведень для підвищення безпеки і комфорту жителів:

  • відмінено обов’язковість влаштування сміттєпроводів у багатоповерхових житлових будинках;
  • дозволено скління балконів та лоджій вище 3-го поверху забудовником при проектуванні та будівництві будівель;
  • введено можливість робити вхід до житлових будинків без порогу та сходів на рівні тротуару тощо.

Крім того, з 1 грудня 2019 року в дію вступають оновлені ДБН “Житлові будинки. Основні положення”, якими:

— дозволено проектувати кухні-ніші та кухні-вітальні у всіх квартирах;

— підвищено вимоги до енергоефективності житла, їх інклюзивності та доступності;

— регламентовано обов’язкові ліфти від 4-го поверху;

— виключена застаріла вимога проектувати радіоточки у кожній квартирі;

— дозволено вбудовувати у нові житлові будинки громадські заклади вище 3-го поверху та місткістю до 250 місць.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.