ПРОТОКОЛ № 3 засідання міжвідомчої робочої групи з питань законності будівництва деяких об’єктів міста Києва

23.10.2017

ЗАТВЕРДЖУЮ

Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, голова міжвідомчої робочої групи

____________Л. ПАРЦХАЛАДЗЕ

___ __________ 2017 р.

 

ПРОТОКОЛ № 3

засідання міжвідомчої робочої групи з питань законності будівництва деяких об’єктів міста Києва

 

05.10.2017,   15-00

    м. Київ

вул. В. Житомирська, 9,

великий зал засідань Мінрегіону

 

ПРИСУТНІ:

члени Робочої групи та запрошені:

Парцхаладзе Л.Р. – заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, голова міжвідомчої робочої групи;

Денисюк І.П. – начальник відділу координації діяльності Держархбудінспекції та Атестаційної архітектурно-будівельної комісії Департаменту державних програм та розвитку житлового будівництва Мінрегіону (за секретаря);

Антоненко В.А. – заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА;

Баляба О.О. помічник депутата Київської міської ради Балицької О.С.; Бездоля Ю.О. – начальник відділу взаємодії з правоохоронними та контролюючими органами Департаменту нормативно-правового забезпечення Держархбудінспекції України;

Білоус С.Я. – директор Департаменту містобудування, архітектури та планування територій Мінрегіону;

Жилик Л.Д. – начальник управління перспективного розвитку та координації будівництва Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА;

Корнієнко І.В. – заступник начальника відділу нормативно-правової роботи, експертизи проектів актів з питань будівництва юридичного департаменту Мінрегіону;

Колтик О.Т. – директор Департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА;

Колотілін О.К. – директор Департаменту контролю за використанням та охороною земель Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру;

Марищен С.С. –в.о. начальника управління контролю за благоустроєм Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА;

Печінкін А.В. – заступник начальника відділу інспектування культурної спадщини Департаменту культури КМДА;

Поліщук О.Г. – директор Департаменту земельних ресурсів КМДА;

Попович О.М. – заступник директора Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва КМДА;

Федотов К.П. – директор Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА;

Філончук В.В. – перший заступник голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України;

Хорошевський М.Г. – директор КП «Київекспертиза» КМДА;

представники замовників будівництва:

Бороздіна Н.М., Гусєв Д.Ю. – представники ТОВ «Інвест Укрбуд Компані»;    Власенко О.О. – директор правового Департаменту АТ «ХК «Київміськбуд»; Залужний В.Б. – директор Департаменту землевідведення АТ «ХК «Київміськбуд»; Кляцький А.Ю. – представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України; Перехрест О.М. – директор ТОВ «Емпоріум Пропертіз»; Тунік А.В. – юрист ТОВ «Гуель Парк»; Кравчук М.Р. – директор ТОВ «Вінницька будівельна компанія»; Сова Є.О.- адміністратор проекту ТОВ «Комфорт Лайф 2000»;

представники громадськості:

Єременок С.В.; Олексієнко І.С.; Малофієнко В.В.; Машовець С.О.; Садовська Н.І.; Скороход Н.І.; Фролов А.О.;

ГОЛОВУВАВ: заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, голова робочої групи Парцхаладзе Лев Ревазович.

СЛУХАЛИ:

Жилик Ларису Дмитрівну з інформацією стосовно стану виконання протоколу засідання міжвідомчої робочої групи від 23 серпня 2017 року             № 1.

  1. Стосовно будівництва житлового комплексу на вулиці Михайла Бойчука (колишня вул. Кіквідзе), 20-22 у Печерському районі міста Києва.

ВИСТУПИЛИ: Жилик Л. Д.

Жилик Л. Д. поінформувала, що Київська міськдержадміністрація звернулася до замовника будівництва щодо необхідності проведення зустрічі з мешканцями з метою узгодження переліку робіт, викладених у гарантійному листі замовника будівництва з метою врахування інтересів мешканців під час реалізації проекту будівництва житлового комплексу на вул. Михайла Бойчука (колишня вул. Кіквідзе), 20-22 у Печерському районі міста Києва, у тому числі збереження існуючого дитячого майданчика в межах ділянки забудови.

З цією метою, наразі, замовником будівництва здійснюються заходи щодо налагодження взаємодії з ініціативною групою мешканців, прилеглих до ділянки будівництва будинків. Наголошено на важливості виконання замовником даних гарантійних зобов’язань. …

Також поінформовано, що до відома замовника доведено інформацію про можливість початку виконання будівельних робіт виключно після оформлення дозвільних документів, що дають право на їх здійснення  та обов’язкове узгодження питання щодо виконання гарантійних зобов’язань.

Зазначено, що в межах компетенції робочої групи протокольне доручення в цілому виконано, водночас, проблемне питання можливо буде вважати вирішеним лише після налагодження взаємодії та порозуміння між замовником будівництва та мешканцями прилеглих до ділянки будівництва будинків.

ВИРІШИЛИ:

Вважати доцільним рекомендувати замовнику будівництва продовжити роботу з налагодження взаємодії з мешканцями прилеглих будинків, у тому числі щодо узгодження переліку наданих гарантійних зобов’язань.

  1. Стосовно будівництва житлового комплексу на вулиці Коперника, 7 Шевченківського району міста Києва.

ВИСТУПИЛИ: Бездоля Ю.О., Печінкін А.В.

Печінкін А.В. поінформував, що Департаментом культури КМДА підготовлено пакет документів щодо включення в реєстр нерухомих пам’яток 2-поверхової будівлі, розташованої поряд з об’єктом будівництва по вул. Коперника, 7 у Шевченківському районі   м. Києва, вказані документи направлено до Міністерства культури України, на сьогоднішній день відповіді не отримано.

Також, за результатами перевірки дотримання законодавства у сфері культурної спадщини забудовнику надано припис з вимогою демонтувати консольну ферму між багатоповерховим будинком та 2-поверховим будинком, що є об’єктом нерухомих пам’яток, вказаний припис на сьогодні розглядається у судовому порядку.

Бездоля Ю.О. повідомив, що наразі судова експертиза стосовно об’єкта, призначена в судовому порядку, не завершена, тому наразі ознайомитися з її результатами та відповідно виконати фаховий аналіз із залученням громадськості не представляється можливим.

ВИРІШИЛИ:

Міністерству культури України поінформувати про включення в реєстр пам’яток культури 2-поверхового будинку на вул. Коперника, 7 в Шевченківському районі міста Києва на одному з наступних засідань робочої групи.

Повернутися до розгляду питання щодо об’єкта будівництва після завершення судової експертизи та аналізу її результатів.

  1. Стосовно будівництва торговельно-офісно-житлового центру з підземним паркінгом на вулиці Воровського, 17 (Бульварно-Кудрявська) у Шевченківському районі міста Києва (територія Сінного ринку).

ВИСТУПИЛИ: Бездоля Ю.О., Баляба О.О., Олексієнко І.С.

Стосовно опрацювання питання щодо правомірності видачі дозволу на виконання будівельних робіт, історико-містобудівного обґрунтування та містобудівних умов та обмежень трьох земельних ділянок, а також дозволу Міністерства культури України на проведення земляних робіт, станом на день видачі зазначеного дозволу, Бездоля Ю.О. поінформував, що Держархбудінспекцією останнім часом проводилася значна кількість перевірок, видавалася значна кількість приписів про усунення порушень вимог нормативних документів. Так, проводилася перевірка з виїздом на місце 07.07.2017 та за її наслідками встановлено, що будівельні роботи на об’єкті виконуються, встановлені порушення, допущені генпідрядною організацією стосовно нормативних вимог з охорони праці та промислової безпеки у будівництві, зокрема у частині здійснення технологічного процесу під час виконання будівельних робіт. Генпідряднику видано відповідні приписи згідно постанови Кабінету Міністрів України № 553, генпідрядну організацію зобов’язано виконати приписи та усунути порушення. Перевірка стосовно виконання вимог припису проведена 28.09.2017, за її результатом встановлено, що вимоги припису виконано. Стосовно історико-містобудівного обґрунтування порушень не виявлено. Стосовно виходів з метрополітену, зокрема станції «Львівська Брама» проектна документація, у тому числі щодо станції метрополітену у подальшому буде уточнюватися та дороблятися, тому стверджувати про допущені порушення щодо виходів зі станції метрополітену передчасно. Порушень щодо видачі історико-містобудівного обґрунтування та дозволу на проведення земляних робіт Міністерства культури України не виявлено.

Баляба О.О. звернув увагу, що протокольним дорученням також передбачалося здійснення перевірки правомірності видачі містобудівних умов та обмежень, їх чинності на сьогодні, зміни конфігурації земельної ділянки після їх видачі, аналізу фахового висновку Національної спілки архітекторів України.

Олексієнко І.С. зауважила, що відсутність на ньому ініціаторів розгляду та скаржників викликає питання щодо поінформованості громадськості про захід.

Парцхаладзе Л.Р. зазначив, що повідомлення про проведення засідання робочої групи було розміщено на сайті Мінрегіону. Зазначив про проведення на даний час засідання Київради, на якому було заплановано розгляд деяких питань забудови на території колишнього Сінного ринку з ініціативи депутата Київради Балицької О.С.

Антоненко В.А. поінформувала, що містобудівні умови та обмеження на сьогодні чинні, конфігурація земельної ділянки після їх видачі не змінилася. Звернула увагу, що містобудівні умови та обмеження видаються власнику або користувачу, а не на кадастровий номер, підстав вважати їх видачу неправомірною немає.

Фролов А.О. звернув увагу на відсутність погодження проекту будівництва головним архітектором міста Києва, а також наголосив на статусі архітектурно-містобудівної ради м. Києва як дорадчого органу, який згідно закону не несе жодної відповідальності за прийняті рішення.

ВИРІШИЛИ:

Після завершення аналізу фахового висновку Національної спілки архітекторів України повернутися до обговорення стану справ на цьому об’єкті на одному з наступних засідань.

  1. Стосовно будівництва житлового комплексу та житлових будівель спеціального призначення на вулиці Львівській, 15 у Святошинському районі міста Києва.

ВИСТУПИЛИ: Бездоля Ю.О., Кляцький А.Ю., Олексієнко І.С., Поліщук О.Г.

Бездоля Ю.О. повідомив, що на сьогоднішній день здійснюється  позапланова перевірка правомірності видачі містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки з відповідним містобудівним розрахунком для чого надіслані відповідні запити, зокрема до Департаменту містобудування та архітектури Київської міськдержадміністрації. Про результати перевірки буде поінформовано на одному з наступних засідань робочої групи.

Кляцький А.Ю., представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України зауважив, що земельна ділянка, на якій заплановано будівництво, ніколи не належала до зеленої або будь якої іншої зони, з 1930-х років була закритою територією (територією військового містечка), використовувалась як земля Міністерства оборони. Розроблений проект землеустрою пройшов експертизу та затверджений у встановленому порядку, рішенням адміністративного суду підтверджено правомірність надання земельної ділянки, наразі земельна ділянка переведена із земель оборони до земель житлової та громадської забудови із внесенням змін до Генерального плану м. Києва, після введення в експлуатацію будинку земельна ділянка може бути передана, наприклад, ОСББ, у разі його створення, та оформлено відповідні документи. Зауважив, що розгляд на засіданні робочої групи заважає залученню позабюджетних коштів та врешті отриманню військовослужбовцями та їх сім’ями житла (Управління розвідки Міноборони повинно отримати 11 621 м²), решта інформації належить до інформації з обмеженим доступом.

ВИРІШИЛИ:

З урахуванням того, що перевірка на об’єкті триває, перенести розгляд порушеного питання на наступне засідання робочої групи.

  1. Стосовно будівництва житлового комплексу на вулиці Ревуцького, 40 Дарницького району міста Києва.

Бездоля Ю.О. повідомив, що позапланову перевірку здійснено 30.08.2017 та встановлено, що будівельні роботи по факту виконуються, встановлено окремі порушення будівельних норм з питань організації будівельного виробництва, а саме ведення виконавчої документації, видано припис, станом на сьогодні проводиться перевірка виконання припису, тому з урахуванням цього запропоновано перенести розгляд питання на наступне засідання робочої групи.

У порядку здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду Держархбудінспекцією направлено відповідні запити для перевірки правомірності видачі містобудівних умов та обмежень. Наразі вказана перевірка триває, тому розгляд питання запропоновано перенести на наступне засідання робочої групи.

Фролов А.О. звернув увагу, що вид будівництва не належить до реконструкції, а належить до нового будівництва, що передбачає інші містобудівні вимоги до об’єкту.

ВИРІШИЛИ:

Перенести розгляд порушеного питання на наступне засідання робочої групи, зокрема після завершення позапланової перевірки об’єкта будівництва щодо відповідності містобудівним умовам та обмеженням виду будівництва, що здійснюється.

  1. Стосовно реконструкції будівлі сервісного обслуговування (літ. А) водіїв та пасажирів з відкритою автостоянкою під багатопаливну автозаправну станцію на перетині вулиць Ревуцького та Анни Ахматової у Дарницькому районі міста Києва.

ВИСТУПИЛИ: Бездоля Ю.О., Машовець С.О., Поліщук О.Г., Хорошевський М.Г., Фролов А.О., Олексієнко І.С., Жилик Л.Д.

Бездоля Ю.О. зазначив, що з метою проведення перевірки підготовлені всі необхідні документи, але зважаючи, що за результатом останніх подій на території ділянки будівництва, об’єкт майже повністю зруйновано, тому проведення перевірки проблематично. Крім того, інспектори Держархбудінспекції не мають допуску до об’єкту та документації, оскільки такого доступу наразі не дає забудовник. Питання щодо дотримання протипожежних та санітарних розривів повинно розглядатися уповноваженими на це органи, зокрема Державною службою України з надзвичайних ситуацій та Міністерством охорони здоров’я. Також звернув увагу, що з питань недопуску інспекторів до перевірки звернення до суду, як правило, неефективні та тривалі.

Машовець С.О. звернув увагу, що терміни виконання доручення сплили до виникнення конфліктних сутичок напередодні засідання, але до того часу перевірки не відбулося. З усіх протокольних доручень зрозуміла лише позиція, щодо містобудівних умов та обмежень.

Наголосив про відсутність інформації про залучення представників Державної екологічної інспекції України до проведення позапланової виїзної перевірки на об’єкті будівництва у частині дотримання вимог законодавства з питань захисту навколишнього природного середовища та вимог висновків державної екологічної експертизи.

Також, наголосив на невиконанні Держархбудінспекцією протокольних рішень по об’єкту за результатами засідання, що відбулося 23.08.2017, зокрема щодо перевірки дотримання протипожежних та санітарних розривів до зупинки громадського транспорту, виконання компенсаційних заходів, зазначених у протоколі засідання секції Науково-технічної ради Мінрегіону від 10.06.2016 № 16, дотримання затвердженої управлінням превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у м. Києві схеми заїзду-виїзду з ділянки будівництва АЗС, звернення до Державної екологічної інспекції України щодо проведення позапланової виїзної перевірки на об’єкті будівництва у частині дотримання вимог законодавства з питань захисту навколишнього природного середовища, а також вимог висновків державної екологічної експертизи. Зазначив про бездіяльність Держархбудінспекції та відсутності можливості підведення підсумків щодо розгляду питання, та, врешті, поставив під сумнів ефективність роботи робочої групи зважаючи на невиконання Держархбудінспекцією протокольних доручень.

Фролов А.О. наголосив, що у минулому, уповноваженим органом містобудування та архітектури м. Києва разом з КО «Київгенплан» було на власний розсуд змінено статус вулиць Ревуцького та Ахматової у Дарницькому районі міста Києва, без внесення змін до чинного Генерального плану міста Києва на період до 2020 року, з необґрунтованим перенесенням червоних ліній вулиці Ревуцького. Внаслідок цього, незважаючи на статус вулиці Ревуцького як магістральної вулиці міського значення, було дозволено реконструкцію будівлі сервісного обслуговування водіїв та пасажирів з відкритою автостоянкою під багатопаливну автозаправну станцію (БП АЗС), що врешті унеможливлює будівництво 3-рівневої транспортної розв’язки та потребує перегляду транспортної схеми усієї лівобережної частини міста Києва або знесення побудованої БП АЗС. Також зауважив, що експертиза виконана філією Укрдержбудекспертизи у Львівській області, хоча ця організація не мала такого права, оскільки її немає у переліку акредитованих Мінрегіоном, підкреслив, що мають місце численні порушення з боку проектувальників, Держархбудінспекції, експертів.

Хорошевський М.Г. поінформував, що експертизу проводять акредитовані  Мінрегіоном організації.

Жилик Л.Д. зазначила, що питання необхідно розглядати комплексно, з урахуванням результатів судового розгляду, запропонувала повернутися до розгляду після отримання результатів екологічної експертизи, про що Держархбудінспекція поінформує на одному з наступних засідань робочої групи.

Також поінформувала, що підготовлено проект звернення Голови Київської міської державної адміністрації до Міністерства культури щодо розгляду та погодження історико-архітектурного опорного плану м. Києва для подальшого затвердження його установленому порядку.

ВИРІШИЛИ:

Перенести розгляд питання на наступне засідання робочої групи, зокрема з урахуванням наявності результатів екологічної експертизи та результатів перевірок.

 

 

 

Протокол вів                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 І. П. Денисюк

 

 

 

Повернутися вгору