ПРОТОКОЛ № 4 засідання міжвідомчої робочої групи з питань законності будівництва деяких об’єктів міста Києва

14.11.2017

ЗАТВЕРДЖУЮ

Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, голова міжвідомчої робочої групи

____________Л. ПАРЦХАЛАДЗЕ

___ __________ 2017 р.

 

 

ПРОТОКОЛ № 4

засідання міжвідомчої робочої групи з питань законності будівництва деяких об’єктів міста Києва

 

03.11.2017, 15-00     м. Київ вул. В. Житомирська, 9,

великий зал засідань Мінрегіону

 

ПРИСУТНІ:

члени Робочої групи та запрошені:

Парцхаладзе Л.Р. – заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, голова міжвідомчої робочої групи; Денисюк І.П. – начальник відділу координації діяльності Держархбудінспекції та Атестаційної архітектурно-будівельної комісії Департаменту державних програм та розвитку житлового будівництва Мінрегіону (за секретаря); Антоненко В.А. – заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації; Бобровський А.В. – представник Урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції», Комітет незаконних забудов, Бездоля Ю.О. – начальник відділу взаємодії з правоохоронними та контролюючими органами Департаменту нормативно-правового забезпечення Держархбудінспекції України; Білоус С.Я. – директор Департаменту містобудування, архітектури та планування територій Мінрегіону; Дворніков В.М. – в.о. директора Департаменту земельних ресурсів Київської міськдержадміністрації; Жилик Л.Д. – начальник управління перспективного розвитку та координації будівництва Департаменту будівництва та житлового забезпечення Київської міськдержадміністрації; Корнієнко І.В. – заступник начальника відділу нормативно-правової роботи, експертизи проектів актів з питань будівництва юридичного департаменту Мінрегіону; Колтик О.Т. – директор Департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту Київської міськдержадміністрації; Коляденко О. – заступник директора Департаменту контролю за використанням та охороною земель Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру; Марищен С.С. – в.о. начальника управління контролю за благоустроєм Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Київської міської державної адміністрації; Печінкін А.В. – заступник начальника відділу інспектування культурної спадщини Департаменту культури КМДА; Попович О.М. – заступник директора Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва Київської міськдержадміністрації; Спасибко О.В. – заступник голови Київської міської державної адміністрації;

представники замовників будівництва:

Грицай В.О. – юрист ТзОВ «Комфорт Лайф 2000»;                     Загамуло В.О. – заступник директора генпідрядника ТОВ «Вінг Девелопмент»; Поліщук С.В. – заступник директора ПрАТ «Схід-2»; Кляцький А.Ю. – представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України; Литвинчук П.А. – генеральний директор ПрАТ «Схід-2»;  Семенцов В.В. – директор компанії «Сервіс»; Сова Є.О. – адміністратор проекту ТОВ «Комфорт Лайф 2000»; Черній О. – юрист ПрАТ «Схід-2»; Чорна А.І. – юрист ТзОВ «Комфорт Лайф 2000».

представники громадськості:

Бугай О.Ф.; Голік О.М.; Довженко А.С.; Скороход Н.І.; Соснов О.І.; Кураченко О.І.; Тітченко Ю.О.; Фролов А.О.;

ГОЛОВУВАВ: заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, голова робочої групи Парцхаладзе Лев Ревазович.

СЛУХАЛИ:                                                    

Жилик Ларису Дмитрівну з інформацією стосовно стану виконання протоколу засідання міжвідомчої робочої групи від 12.09.2017 № 2:

  1. Стосовно будівництва житлового комплексу на вулиці Сормовській, 3 Дарницького району міста Києва.

ВИСТУПИЛИ: Спасибко О.В., Павлишин М.М., Литвинчук П.А., Черній О., Кураченко О.І., Фролов А.О., Антоненко В.А.

Павлишин М.М. повідомив, що наказом Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у м. Києві Держархбудінспекції України № 272 від 13.09.2017 р. та рішенням Державної архітектурно-будівельної інспекції України № 172 від 15.09.2017 р. анульовано дозвіл на виконання будівельних робіт від 23.07.2013 р. № ІУ 115132050470 на підставі невиконання вимог приписів про зупинення виконання будівельних робіт.

Забудовником ПрАТ «СХІД-2» подано до Окружного адміністративного суду міста Києва позов про визнання протиправним та скасування наказу та рішення, визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити дії.

Справу призначено до судового розгляду на 23.11.2017 р.

Стосовно законності видачі містобудівних умов і обмежень єдиним виявленим порушенням є порушення строків видачі Департаментом містобудування та архітектури Київської міськдержадміністрації містобудівних умов і обмежень, що не є підставою для їх скасування.

Кураченко О.І. зауважив, що у виданих Департаментом містобудування та архітектури Київської міськдержадміністрації містобудівних умовах і обмеженнях зазначена поверховість не відповідає положенням чинного генерального плану м. Києва, зокрема вказана висотність 20 поверхів, а генеральним планом передбачена середньоповерхова забудова, тобто до 9 поверхів.

Запропонував представити на наступне засідання робочої групи комплексний план реконструкції кварталу застарілого житлового фонду, розроблений відповідно до Закону України «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду», на що є посилання в містобудівних умовах та обмеженнях № 2257/0/12/009-13 від 26.02.2013.

Фролов А.О. висловив особисту думку щодо навмисної помилки Департаменту містобудування та архітектури Київської міськдержадміністрації у частині зазначення поверховості в містобудівних умовах та обмеженнях.

Поліщук С.В. стосовно детального плану та стартового будинку в рамках комплексної реконструкції зауважив, що у разі гарантійного (договірного) залучення забудовника Київською міською державною адміністрацією до реалізації Програми комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду у місті Києві (згідно розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) № 828 від 13.07.2017 р. на підставі детального плану території (надалі – ДПТ) громадсько-житлової забудови «Нова Дарниця» в межах вулиць Привокзальна, Харківське шосе, вул. Тростянецька, вул. Бориспільська, вул. Вереснева у Дарницькому районі міста Києва (загальною площею 192 га), інвестором якого являється ПрАТ «СХІД-2», забудовник готовий розглянути можливість виділення до 20 (двадцяти) квартир в об’єкті будівництва «Житловий комплекс з вбудовано-прибудованими приміщеннями, офісами та підземним паркінгом по вул. Сормовська, 3 у Дарницькому районі м. Києва».

Антоненко В.А. поінформувала, що матеріали стосовно комплексної реконструкції кварталу застарілого житлового фонду входять до проекту детального плану території (надалі – ДПТ) громадсько-житлової забудови «Нова Дарниця».

Також, за результатами перевірки, проведеної Департаментом містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації законності виданих містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки № 2257/0/12/009-13 від 26.02.2013 р. встановлено, що вищезазначені містобудівні умови та обмеження відповідають положенням містобудівної документації та законодавству України.

Спасибко О.В. з цього приводу наголосив, що один раз на тиждень, зокрема щовівторка, під його головуванням, у Київській міськдержадміністрації проводяться наради щодо розроблення детальних планів територій м. Києва, на яких присутні їх розробники. Дав доручення Департаменту містобудування та архітектури Київської міськдержадміністрації включити в порядок денний питання щодо розгляду детального плану Дарниця-2 на черговій нараді, яка запланована на 07.11.2017, для участі у нараді особисто запросив представників ініціативної групи Кураченка О.І. та Фролова А.О. Також, Департаменту будівництва та житлового забезпечення Київської міськдержадміністрації доручено разом із замовником будівництва розглянути питання та підготувати уточнену інформацію щодо розподілу квартир у стартовому будинку, зокрема кількості квартир, що будуть надані місцевим мешканцям кварталу, які перебувають на квартирному обліку.

ВИРІШИЛИ:

Повернутися до розгляду питання щодо законності видачі дозволу на виконання будівельних робіт та відповідних умов та обмежень після прийняття відповідного рішення судом.

  1. Стосовно будівництва на території селища Биківня у Деснянському районі міста Києва.

ВИРІШИЛИ:

Оскільки питання будівництва на території селища Биківня у Деснянському районі міста Києва винесено в окремий розгляд та підготовка відповідної інформації наразі триває, розглянути інформацію щодо вказаного питання на наступному засіданні робочої групи.

Скороход Н.І. зачитала відкритий лист, зазначивши, що вказаний лист від громадськості, вказане потрібно відобразити в протоколі, стосовно заперечень щодо будівництва об’єкта та нанесення шкоди зеленим насадженням та лісу, оскільки вказане є знищенням зелених насаджень у світових масштабах.

Спасибко О.В. з цього приводу звернув увагу, що на території запланованої забудови лісового масиву немає та відповідного функціонального призначення земельної ділянки теж. Детальний план території було розроблено та затверджено у 2014 році, проведено громадські обговорення, на якому, у тому числі, були представники громадськості, тому неправдива інформація, зазначена Скороход Н.І. є спекуляцією. Документації, яка свідчить про законність забудови та громадського обговорення як і інших більш ніж достатньо, але Скороход Н.І. висловлює думки, які не обґрунтовані жодним чином, що у свою чергу вводить в оману громадян. З відповідними документами є змога ознайомитися, про що неодноразово наголошувалося, але такого бажання з боку Скороход Н.І.  жодного разу виявлено не було.

  1. Стосовно будівництва житлового комплексу на вул. Горлівська, 215 А, Б, В у Дарницькому районі міста Києва.

ВИРІШИЛИ:

 Через відсутність на засіданні представників замовника будівництва та громадських активістів та через те, що на цей час триває судовий  розгляд справи, обговорення питання законності забудови об’єкта вирішено перенести на одне з наступних засідань у залежності від прийнятих судових рішень.

  1. Стосовно будівництво житлового комплексу на вулиці Мечникова, 11-а Печерського району міста Києва.

ВИСТУПИЛИ: Бездоля Ю.О., Семенцов В.В., Бобровський А.В., Фролов А.О., Скороход Н.І.

Бездоля Ю.О. повідомив, що за результатами перевірки порушень не виявлено, також поінформував, що наразі за ініціативою громадськості триває експертиза організацією, теж рекомендованою представниками громадськості на одному з попередніх засідань робочої групи.

Семенцов В.В. поінформував про експертизу, яка наразі не завершена, а також про здійснення науково-технічного супроводу проектування та будівництва ДП «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» (НДІБК).

ВИРІШИЛИ:

Повернутися до розгляду порушеного питання на одному з наступних засідань робочої групи за наявності результатів експертизи.

На цьому питання порядку денного вичерпано, учасникам засідання запропоновано задати питання або надати пропозиції.

Заслухали ініціативний виступ Кляцького А.Ю. – представника Головного управління розвідки Міністерства оборони України стосовно будівництва об’єкта на вул. Львівська, 15 у Святошинському районі міста Києва.

Вказане питання розглядалося на засіданні робочої групи, яке відбулося 05.10.2017, та за результатами розгляду відповідно до протоколу      № 3 від 05.10.2017 було вирішено перенести розгляд порушеного питання на наступне засідання робочої групи, оскільки триває перевірка будівництва об’єкта Державною архітектурно-будівельною інспекцією України.

Кляцький А.Ю. поінформував про наступне.

Житловий комплекс по вул. Львівська, 15 у Святошинському районі міста Києва зводиться з метою житлового забезпечення військовослужбовців ГУР МО та членів їх сімей, будівництво здійснюється згідно із погодженою та затвердженою в установленому порядку проектною документацією на підставі дозволу на виконання будівельних робіт.

Відповідно до директиви Міністра оборони України фонди військового містечка № 195 у м. Київ (вул. Львівська, 15) були передані для збільшення житлового фонду службового житла ГУР МО України шляхом будівництва житла.

Земельна ділянка надана ГУР МО України в постійне користування для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового комплексу та житлових будівель спеціального призначення рішенням Київської міської ради від 28.09.2006 р. № 83/140, отримано відповідний державний акт на право постійного користування.

Стосовно законності надання земельної ділянки.

За позовом трьох громадян справа стосовно законності надання Київською міською радою земельної ділянки вже розглядалася у судовому порядку, за результатами чого судом першої інстанції та у подальшому колегією суддів Вищого адміністративного суду України ухвалено рішення про відсутність підстав для задоволення позову та скасування рішення Київської міської ради. Зокрема, Колегія суддів ВАСУ визнала правомірним рішення Київської міської ради від 28.09.2006 № 83/140 як таке, що прийнято за відсутності факту порушення прав та інтересів позивачів у сфері публічно-правових відносин. В подальшому правомірність зазначених рішень було підтверджено Верховним Судом України, яким позивачам відмовлено у відкритті касаційного провадження.

Стосовно законності будівництва.

Правомірність та законність будівництва, використання земельної ділянки та дотримання вимог природоохоронного законодавства неодноразово перевірялись всіма контролюючими органами, у тому числі: Рахунковою палатою України, прокуратурою Святошинського району                  м. Києва, Департаментом земельних ресурсів Київської міськдержадміністрації, Державною екологічною інспекцією та міською станцією захисту зелених насаджень КО «Київзеленбуд», Державною архітектурно-будівельною інспекцією України. За результатами перевірок встановлено, що порушення вимог законодавства відсутні.

Станом на сьогоднішній день, на зазначеній ділянці зведено та введено в експлуатацію перший багатоповерховий житловий будинок, вживаються заходи щодо його заселення згідно з вимогами чинного законодавства України.

Враховуючи результати судового розгляду та численних перевірок законності будівництва об’єкта,  а також те, що розгляд питання незаконності будівництва зазначеного об’єкту створює перепони для залучення позабюджетних коштів в умовах браку бюджетного фінансування, ГУР МО України просить врахувати викладену інформацію, вважаючи, що підстав для визнання будівництва незаконним немає.

Вказана інформація та позиція ГУР МО України була доведена до відома Мінрегіону листом ГУР МО України від 09.10.2017 № 222/7Д/2476.

З означеного питання Бездоля Ю.О. поінформував, що листом від 03.11.2017 № 40-704-11/9329 Державна архітектурно-будівельна інспекція України надала Мінрегіону інформацію стосовно будівництва об’єкта на        вул. Львівська, 15 у Святошинському районі міста Києва.

Зокрема, вказаним листом поінформовано про наявність документів. що дають право на виконання будівельних робіт та введення закінченого будівництвом об’єкта в експлуатацію.

Крім цього, повідомлено, що стосовно будівництва об’єкта на                   вул. Львівська, 15 у Святошинському районі міста Києва проводилися численні перевірки починаючи з лютого 2016 року на підставі звернень                гр. Жмаченко В.Ю. та інших громадян, а також ГО «Барви Життя».

Остання перевірка проведена у жовтні 2017 року Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у м. Києві, який є територіальним органом – структурним підрозділом апарату Держархбудінспекції відповідно до Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 № 698 (далі – постанова КМУ № 698) з питань дотримання вимог містобудівного законодавства під час надання Департаментом містобудування та архітектури Київської міськдержадміністрації містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки на вул. Львівська, 15 у Святошинському районі м. Києва від 27.09.2013 № 17370/0/12/009-13. За результатами проведеної документальної перевірки в порядку державного архітектурно-будівельного нагляду підстав для проведення позапланової перевірки у відповідності до постанови КМУ     № 698, не виявлено.

Станом на сьогодні, відповідно до Ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 30.08.2017 триває апеляційне провадження за апеляційними скаргами Департаменту містобудування та архітектури Київської міськдержадміністрації, Міністерства оборони України.

ВИСТУПИЛИ: Кляцький А.Ю., Бездоля Ю.О., Фролов А.О., Павлишин М.М., Жилик Л. Д.

ВИРІШИЛИ:

Взяти до уваги інформацію Головного управління розвідки Міністерства оборони України, надану листом від 09.10.2017 № 222/7Д/2476 та інформацію Державної архітектурно-будівельної інспекції України, надану листом від 03.11.2017 № 40-704-11/9329.

Враховуючи прийняті за результатами судових розглядів рішення судів стосовно будівництва житлового комплексу по вул. Львівська, 15 у Святошинському районі міста Києва стосовно визнання законності надання земельної ділянки для будівництва та проведення будівельних робіт, а також відсутність встановлених порушень за результатами документальної перевірки Державною архітектурно-будівельною інспекцією України, вважати доцільним припинити подальший розгляд робочою групою питання щодо вказаного об’єкту за відсутності підстав вважати будівництво об’єкта незаконним.

Протокол вів                                                                               І.П. Денисюк

Повернутися вгору