ПРОТОКОЛ № 5 засідання міжвідомчої робочої групи з питань законності будівництва деяких об’єктів міста Києва

09.01.2018

ЗАТВЕРДЖУЮ

Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, голова міжвідомчої робочої групи

____________  Л. ПАРЦХАЛАДЗЕ

«_____» _____________ 2017 р.

 

ПРОТОКОЛ № 5

засідання міжвідомчої робочої групи з питань законності будівництва деяких об’єктів міста Києва

 

26.12.2017, 10-00

    м. Київ

вул. В. Житомирська, 9,

велика зала засідань Мінрегіону

 

ПРИСУТНІ:

члени Робочої групи та запрошені:

Парцхаладзе Л.Р. – заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, голова міжвідомчої робочої групи; Толстова А.В. – заступник директора Департаменту державних програм та розвитку житлового будівництва –  начальник відділу реалізації програм житлового будівництва Мінрегіону (за секретаря); Бобровський А.В. – представник Урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції», Комітет незаконних забудов, Бездоля Ю.О. – начальник відділу взаємодії з правоохоронними та контролюючими органами Департаменту нормативно-правового забезпечення Держархбудінспекції України; Дворніков В.М. – в.о. директора Департаменту земельних ресурсів Київської міськдержадміністрації; Жилик Л.Д. – начальник управління перспективного розвитку та координації будівництва Департаменту будівництва та житлового забезпечення Київської міськдержадміністрації; Коляденко О.П. – заступник директора Департаменту контролю за використанням та охороною земель Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру; Крохмалюк В.В. – в.о. голови Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації; Павлишин М.М. – заступник начальника відділу правової роботи Департаменту у м. Києві Держархбудінспекції; Попович О.М. – заступник директора Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва Київської міськдержадміністрації; Сак О.О. – головний спеціаліст управління мистецтв та культурно-освітніх закладів Департаменту культури Київської міської державної адміністрації; Хорошевський М.Г. – директор комунального підприємства «Київекспертиза» Київської міської державної адміністрації;

представники замовників будівництва:

Грицай В.О. – юрист ТзОВ «Комфорт Лайф 2000»;

 

представники громадськості:

Агеєва В.В.; Бугай О.Ф.; Васильченко О.В.; Гобчак Олексій; Корецький С.П.; Лебедєв Є.В.; Лимонченко О.І.; Макідон О.О.; Орленко А.І.;  Перебойчук А.А.; Скороход Н.І.; Слюсаренко Ігор; Тимчішин Володимир; Яцина С.М.

ГОЛОВУВАВ: заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, голова робочої групи Парцхаладзе Лев Ревазович.

ВИСТУПИЛИ: Крохмалюк В.В., Агеєва В.В., Кураченко О.І.    Попович О.М., Литвинчук П.А., Черній О., Фролов А.О., Антоненко В.А.

СЛУХАЛИ:

Жилик Ларису Дмитрівну з інформацією окремого розгляду питання, що стосується забудови селища Биківня у Деснянському районі міста Києва.

  1. Стосовно будівництва у Биківнянському лісі.

ВИСТУПИЛИ: Жилик Л.Д., Крохмалюк В.В., Агеєва В.В.

Жилик Л.Д. повідомила, що неодноразово було проведено зустріч Київським міським головою Кличком В.В. та заступником Київської міської державної адміністрації Спасибком О.В. з мешканцями Биківні з порушеного питання, та питань, які найбільш турбують мешканців – це реконструкція спеціалізованої школи № 23, дитячий дошкільний навчальний заклад, який введений в експлуатацію в 2017 році, і на цей час передається до комунальної власності.

Крохмалюк В.В. повідомив про завершення будівельних робіт спеціалізованої школи № 23, передбачені Програмою соціально-економічного розвитку на 2017 рік кошти освоєно, на 2018 рік виділено кошти на добудову блоку Б у розмірі 18 млн. гривень.

На виконання розпорядження КМДА «Про прийняття до комунальної власності територіальної громади міста Києва майна, створеного в результаті будівництва дошкільного навчального закладу на 280 місць на вул. Миколи Закревського, 99-А у Деснянському районі міста Києва» від 08.08.2017 № 944 Департамент комунальної власності м. Києва погодив акт приймання-передачі до комунальної власності ДНЗ за вказаною адресою.

03.11.2017 року відкрито комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 362 Деснянського району міста Києва».

З 27.10.2017 року відбувається набір дітей до закладу відповідно до системи електронного запису дітей до дошкільних навчальних закладів комунальної власності територіальної громади міста Києва.

Жилик Л.Д. поінформувала, що рішенням сесії Київської міської ради  № 330/330 від 14.04.2016 затверджено детальний план території селища Биківня. Відведення земельних ділянок відбувається відповідно до затвердженого ДПТ на підставі розроблених та погоджених відповідно до чинного земельного законодавства проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

ДПТ було прийнято Київрадою, з метою виділення землі родинам загиблих учасників АТО, сім’ям Героїв Небесної Сотні, параолімпійцям і афганцям, так і для розвитку с. Биківня.

Під нове будівництво та реконструкцію загалом запроектовано 94,4 га, тільки 34,0 га на нове будівництво, з них 24,5 га відводиться для пільгових категорій населення.

Всі неузгодженні питання, які виникли під час громадського обговорення ДПТ селища Биківня у Деснянському районі м. Києва, розглянуті погоджувальною комісією із вирішення спірних питань. За прийняті рішення проголосувало більшість членів комісії (серед них і мешканці селища Биківня).

Також порушувалось питання про альтернативні земельні ділянки для учасників АТО. Дворніков В.М. поінформував, що у м. Києві альтернативних земельних ділянок для виділення учасникам АТО під приватну забудову практично немає. У 2016 році було здійснено обстеження ділянок та складено  акти. Через вимоги та протести активістів детальний план територій був суттєво зменшений по площі.

Жилик Л.Д. повідомила що всі спірні питання щодо видачі земельних ділянок та правомірності прийняття Київрадою ДПТ селища Биківня вирішуються в судовому порядку.

Агеєвою В.В. порушувалось питання законності виділення земельних ділянок під забудову ЖК «Лісова казка».

Агеєва В.В. висловила побажання щодо розміщення для ознайомлення громадськості інформації та документів з питань, що є предметом розгляду міжвідомчою робочою групою.

У ході обговорення Агеєва В.В. порушила питання щодо опрацювання форми акта перевірки органами держархбудконтролю об’єкта у разі відсутності на об’єкті суб’єктів господарювання.

Грицай В.О. – юрист ТзОВ “Комфорт Лайф 2000” інформувала, що всі дозвільні документи на будівництво ЖК “Лісова казка” є в наявності у забудовника. На сьогодні детальний план території легітимний, призначення земельної ділянки – багатоквартирна житлова забудова.

Попович О.М. повідомила, що Департаментом з питань архбудконтролю у м. Києві неодноразово здійснювались спроби провести перевірку, однак через брак відповідних документів, її неможливо було здійснити. Внаслідок цього, замовнику будівництва було видано припис – зобов’язано надати всі необхідні для перевірки документи. Замовником порушення не було усунуто, тому його притягнуто до відповідальності у відповідності до закону України “Про відповідальність у сфері містобудівної діяльності” та скасовано декларацію про початок виконання будівельних робіт за адресою: вул. Радистів, 34 (наказ 297 від 12.09.2017).

Представники громадської спілки “Крила 8-ї сотні” повідомили, що вони є законними власниками земельних ділянок. На ділянках є дерева, зрізати які вони не планують та проводити будівництво найближчим часом не будуть.

Парцхаладзе Л.Р. повідомив, що законність видачі земельних ділянок робоча група піддавати під сумнів не може.

Представник ГО “Світла оселя” – представник мешканців ЖК “Лісова казка” повідомив, що підтримує будівництво цього житлового комплексу, оскільки це будівництво покращує та розбудовує інфраструктуру селища Биківня, однак активісти органу самоорганізації населення перешкоджають веденню будівельних робіт.

ВИРІШИЛИ:

  1. Розглянути пропозицію громадськості щодо опрацювання форми акта перевірки органами держархбудконтролю об’єкта у разі відсутності на об’єкті суб’єктів господарювання.
  2. Взяти до уваги, що інформація про діяльність міжвідомчої робочої групи оприлюднюється на офіційному сайті Мінрегіону. Там же будуть розміщуватися інші матеріали з питань, що є предметом розгляду міжвідомчою робочою групою.
  3. Замовнику будівництва ЖК “Лісова казка” усунути порушення містобудівного законодавства зазначені в приписі Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва КМДА.
  4. 2. Інформація про стан виконання протокольних рішень від 23.08.2017 (протокол №1) та від 12.09.2017 (протокол №2).

СЛУХАЛИ:

Жилик Ларису Дмитрівну

стосовно будівництва житлового комплексу поряд з житловим будинком на вулиці Коперника, 7 у Шевченківському районі м. Києва.

Жилик Л.Д. повідомила, що Київська міська державна адміністрація звернулася листом до ПАТ «ХК «Київміськбуд» щодо виконання рішення Шевченківського районного суду м. Києва про зобов’язання  ПАТ «ХК «Київміськбуд» виконати ремонтно-реставраційні роботи будинку № 7 на вул. Коперника у м. Києві. На свій лист КМДА отримала відповідь, що ПАТ «ХК «Київміськбуд» здійснить ремонтно-реставраційні роботи після розроблення проектно-кошторисної документації;

стосовно будівництва житлового комплексу на вул. Ревуцького, 40 у Дарницькому районі міста Києва.

На виконання окремих доручень заступника голови КМДА Спасибка О.В. від 21.10.2016 № 34810, від 14.12.2016 № 42071 відповідними структурними підрозділами була надана інформація та здійснені виїзні перевірки дотримання містобудівного та земельного законодавства щодо використання земельної ділянки на вулиці Ревуцького, 40.

За підписом заступника голови КМДА Спасибка О.В. від 20.10.2016  № 006-2154 КМДА звернулася листом до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у м. Києві з проханням терміново здійснити виїзну перевірку.

Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у м. Києві на підставі наказу Департаменту від 22.02.2017 № 119 здійснив позапланову виїзну перевірку щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності під час виконання підготовчих робіт на об’єкті на вул. Ревуцького, 40.

Станом на час проведення перевірки порушень не виявлено.

стосовно реконструкції будівлі сервісного обслуговування (літ. А) водіїв та пасажирів з відкритою автостоянкою під багатопаливну автозаправну станцію на перетині вулиць Ревуцького та Анни Ахматової у Дарницькому районі міста Києва.

 На цей час триває розгляд справ у суді, після завершення яких та прийняття відповідних рішень, буде продовжено розгляд питання щодо будівництва зазначеного об’єкта;

стосовно будівництва житлового комплексу на вул. Мечникова, 11-а у Печерському районі м. Києва.

На попередньому засіданні міжвідомчої робочої групи було вирішено із залученням представників громадськості здійснити позапланову перевірку законності видачі Департаментом містобудування та архітектури Київської міськдержадміністрації містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки на проектування житлового комплексу на вул. Мечникова, 11-а у Печерському районі м. Києва. Після оприлюднення результатів експертизи, проведеної ТОВ «НДІ Підзембуд», прийняти  остаточне рішення. На цей час звіту за результатами експертизи не надано, тому вирішено повернутися до розгляду питання на наступному засіданні;

стосовно реконструкції житлово-офісного комплексу на вул. Жилянській, 120-Б у Шевченківському районі м. Києва.

Жилик Л.Д. додатково поінформувала учасників засідання, що у кожній районній в місті Києві державній адміністрації утворено районні робочі групи, які оперативно реагують на всі проблемні питання у сфері будівництва. До участі в роботі зазначених робочих груп залучаються фахівці всіх профільних структурних підрозділів КМДА, правоохоронних органів, депутатів Київради та всіх зацікавлених сторін. На цей час на виконання протокольного рішення районної робочої групи вирішується питання підключення об’єкта до інженерних мереж.

ВИРІШИЛИ:

У подальшій роботі врахувати пропозиції та зауваження представників громадськості, які було оголошено на сьогоднішньому засіданні міжвідомчої робочої групи.

Крім того, головуючий, Парцхаладзе Л.Р. наголосив, що міжвідомча робоча група повинна діяти чітко у межах чинного законодавства, не втручаючись у діяльність судових, контролюючих та правоохоронних органів.

Інше :

Стосовно будівництва за адресою: вул Редутна, 32 у Печерському районі м. Києва.

СЛУХАЛИ:

Жилик Ларису Дмитрівну, яка повідомила, що на підставі державного акта на право власності на земельну ділянку зазначена земельна ділянка належить громадянці Пономаренко Т.С. Відповідно до законодавства у Департаменті архітектури та містобудування КМДА замовнику будівництва надано містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на вул. Редутна, 32 у Печерському районі міста Києва. Відповідно до Генерального плану м. Києва, функціональне призначення цієї земельної ділянки – це територія житлової садибної забудови.

Попович О.М. повідомила, що Департаментом з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого органу Київської міської ради згідно з наказом від 15.06.2017 року скасовано декларацію про початок виконання будівельних робіт. Проведено перевірку цього об’єкта, за результатами якої було складено акт та замовнику будівництва видано припис про зупинення виконання будівельних робіт. Замовником подано позовні заяви до суду про оскарження дій Департаменту ДАБІ у м. Києві.

На підставі ухвали суду було зупинено дію наказу та припису, виданих Департаментом Держархбудінспекції. Департаментом ДАБІ у м. Києві подано апеляційну скаргу, розгляд якої відбудеться у 2018 році.

ВИРІШИЛИ:

Повернутися до розгляду справи після винесення судових рішень.

 

Виконувач обовязків секретаря                                                                                                                                                                                                                                                 А.В. Толстова

Повернутися вгору