Протокол №2 другого засідання Громадської ради при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

14.01.2016

ПРОТОКОЛ №2

другого засідання Громадської ради

при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва

та житлово-комунального господарства України

 

м.Київ, вул.Димитрова, 24

                                                                                                                                                                                    26 червня 2014 року

                                                                                                                                                                                                                                                   (з 11:20 до 13:30)

 Присутні:

 

 • члени Громадської ради  – 27 осіб  (на 11:20 видано 27 мандатів для голосування);
 • представники по довіреності – 4 особи (без права голосу);
 • представники Мінрегіону України: головний спеціаліст Відділу взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю Шульга С.О., головний спеціаліст Відділу взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю Білобородова М.В.
 • працівники ДП «Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут будівельних матеріалів та виробів».

З вітальним словом виступив голова Громадської ради Міхайліді П.М., який коротко повідомив присутніх у залі щодо проведеної роботи за останній місяць та презентував проект порядку денного. Запропонував прийняти запропонований проект порядку денного за основу.

 

Голосували:  «ЗА» – 27;  «ПРОТИ» – немає;  «УТРИМАЛИСЯ» – немає. 

Вирішили: 

Взяти за основу проект Порядку денного другого засідання Громадської ради при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26.06.2014 р.

 

Винесено на голосування питання про прийняття за основу та в цілому регламенту другого засідання Громадської ради при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

 

Голосували:  «ЗА» – 27;  «ПРОТИ» – немає;  «УТРИМАЛИСЯ» – немає. 

Вирішили: 

Схвалити за основу та в цілому Регламент другого засідання Громадської ради при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

 

Загайний В.А. запропонував внести зміни до проекту Порядку денного, прийнятого за основу, змінивши послідовність розгляду запропонованих питань. Пропозиції Загайного В.А. підтримана Кисілем В.Є., надана пропозиція Ковалюком В.А.

Винесено на голосування питання прийняття пропозицій Загайного В.А. та Ковалюка В.А.

 

Голосували:  «ЗА» – 26;  «ПРОТИ» – 1;  «УТРИМАЛИСЯ» – немає. 

Вирішили: Врахувати пропозиції Загайного В.А. та Ковалюка В.А. щодо внесення змін до Порядку денного.

 

Винесено на голосування питання прийняття Порядку денного другого засідання Громадської ради в цілому. 

 

Голосували:  «ЗА» – 27;  «ПРОТИ» – немає;  «УТРИМАЛИСЯ» – немає. 

Вирішили: прийняти в цілому Порядок денний другого засідання Громадської ради при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України:

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

 

 1. Про підтримку прикладної науки та припинення дій по процедурі банкрутства та ліквідації ДП «Українського науково-дослідного та проектно-конструкторського інституту будівельних матеріалів та виробів» (м.Київ). Доповідач: Доротич Сергій Іванович, член Громадської ради при Мінрегіоні України
 2. Про підготовку Регламенту Громадської ради. Доповідач: Загайний Віталій Анатолійович, заступник голови Громадської ради при Мінрегіоні України – голова комітету з питань місцевої та регіональної політики.               
 3. Про розмежування повноважень та напрями діяльності комітетів Громадської ради. Доповідач: Загайний Віталій Анатолійович, заступник голови Громадської ради при Мінрегіоні України – голова комітету з питань місцевої та регіональної політики.
 4. Про внесення змін та доповнень до Положення про Громадську раду при Мінрегіоні України. Доповідач: Ковалюк Валерій Антонович, член Громадської ради при Мінрегіоні України.
 5. Про затвердження комітетів та призначення заступників голови Громадської ради при Мінрегіоні України. Доповідач: Міхайліді Павло Миколайович, голова Громадської ради при Мінрегіоні України.
 6. Про проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері регулювання містобудівної діяльності». Доповідач: Жежерін Вадим Борисович, заступник голови Громадської ради при Мінрегіоні України – голова комітету з питань містобудування.
 7. Про проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів з метою вдосконалення відносин у сфері житлово-комунальних послуг». Доповідач:Ковалюк Валерій Антонович, член Громадської ради при Мінрегіоні України.
 8. Щодо проекту змін, що вносяться до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Доповідач: Ковалюк Валерій Антонович, член Громадської ради при Мінрегіоні України.
 9. Про орієнтовний план роботи Громадської ради на ІІ півріччя 2014 року. Доповідач: Міхайліді Павло Миколайович, голова Громадської ради при Мінрегіоні України.
 10. Різне.

 

З першого питання порядку денного:

Слухали:

Доротича С.І., який стисло виклав проблему, що склалася довкола питання «штучного банкрутства» ДП «Українського науково-дослідного та проектно-конструкторського інституту будівельних матеріалів та виробів» (м.Київ) та озвучив зміст проекту рішення Громадської ради, що пропонується на розгляд.

Також виступили представники (працівники) ДП «Українського науково-дослідного та проектно-конструкторського інституту будівельних матеріалів та виробів» (м.Київ), які озвучили проблему та попросили підтримки винесеного на розгляд рішення.

 

Голосували:  «ЗА» – 27;  «ПРОТИ» – немає;  «УТРИМАЛИСЯ» – немає. 

Прийнято: Рішення № 2/1 «Про підтримку прикладної науки та припинення дій по банкрутству та ліквідації ДП «Українського науково-дослідного та проектно-конструкторського інституту будівельних матеріалів та виробів» (м.Київ) згідно з додатком.

 

З другого питання порядку денного:

Слухали:

Доповідача Загайного В.А., який висловив позицію про необхідність розробки Регламенту Громадської ради та озвучив зміст проекту рішення, що виноситься на  обговорення.

Члени Громадської ради (Кисіль В.Є., Платкевич Б.С., Годовська Т.Б. та інші) підтримали пропозицію та висловили пропозиції щодо складу комісії по розробці Регламенту.

Бажання працювати у робочій групі висловили Єгоров І.А., Тесленко П.П., Бодашевська Ю.С., Ковалюк В.А., Шишман Г.Ф., Кисіль В.Є., Платкевич Б.С., Загайний В. А., Жежерін В.Б., Міхайліді П.М., Головатюк Ю.В.

 

Голосували:  «ЗА» – 27;  «ПРОТИ» – немає;  «УТРИМАЛИСЯ» – немає. 

Прийнято: Рішення № 2/2 «Про підготовку регламенту Громадської ради» згідно з додатком.

 

З третього питання порядку денного:

Слухали:

Доповідача Загайного В.А., який висловив позицію про необхідність розмежуваня повноважень та визначення основних напрямків діяльності комітетів Громадської ради та представив зміст проекту рішення, що виноситься на  обговорення.

 

Голосували:  «ЗА» – 27;  «ПРОТИ» – немає;  «УТРИМАЛИСЯ» – немає. 

Прийнято: Рішення № 2/3 «Про розмежування повноважень та визначення  напрямків діяльності комітетів Громадської ради» згідно з додатком.

 

З четвертого питання порядку денного

Слухали:

Доповідача Ковалюка В.А., який представив проект рішення про внесення змін до пункту 5.6. Положення про Громадську раду та висловив думку про необхідність роботи члена Громадської ради з правом голосу лише в одному комітеті.

Годовська Т.Б. висловилася проти даної пропозиції.

Загайний В.А. запитав про мотивацію даної пропозиції.

Ковалюк В.А. зазначив, що у випадку роботи у комітетах необмеженої кількості осіб, завжди виникатиме питання наявності кворуму.

Доротич С.І. зазначив, що не може зрозуміти причини такої пропозиції, оскільки не доцільно обмежувати роботу членів Громадської ради.

Бодашевська Ю.С. висловилася проти обмежень у членстві та повноцінній роботі в комітетах Громадської ради.

Цільвік О.В. запропонував проблему кворуму на засіданнях комітетів вирішити шляхом впровадження електронного голосування.

Головатюк Ю.В. висловила думку про те, що питання кворуму можна вирішити шляхом включення необхідних норм у Регламент Громадської ради.

Панасюк С.А. висловив позицію щодо необхідності зняття пропозиції Ковалюка В.А.

Міхайліді П.М. висловив думку про доцільність прийняття запропонованих змін до Положення, з врахуванням складнощів, що виникали в роботі над формуванням трьох комітетів напередодні та для дісциплини роботи комітетів у майбутньому.   

Годовська Т.Б. та Доротич С.І. ще раз наголосили на недоцільності даної пропозиції.

Винесено на голосування проект рішення про внесення змін та доповнень до Положення про громадську раду при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

 

Голосували:  «ЗА» – 8;  «ПРОТИ» – 16;  «УТРИМАЛИСЯ» – 2. 

Рішення не прийнято.

 

Перейшли до розгляду п’ятого питання порядку денного

Слухали:

Доповідача Міхайліді П.М., який повідомив про проведену роботу над формуванням складу комітетів Громадської ради та представив зміст проекту рішення, що виноситься на голосування: на сьогоднішній день сформовано два комітети (комітет з питань місцевої та регіональної політики та комітет з питань містобудування); за дорученям Громадської ради проведено роботу по формуванню трьох інших комітетів, проведено попередні засідання комітетів та обрано їх голів.

Озвучено перелік членів Громадської ради, що у письмовому вигляді висловили бажання працювати у вказаних трьох комітетах, а також двох заяв про включення до складу попередньо сформованого комітету з питань місцевої та регіональної політики (Драганчук Ю.О., Нецівка О.О.).

Корчак Д.М. в усній формі висловив бажання працювати у комітеті з питань права та громадського контролю.

Доротич С.І. та Максименко О.Л. висловили бажання працювати у складі комітету з питань технічного регулювання та науково-технічного розвитку. 

 

Голосували:  «ЗА» – 27;  «ПРОТИ» – немає;  «УТРИМАЛИСЯ» – немає. 

Прийнято: Рішення № 2/4 «Про формування комітетів та призначення заступників голови Громадської ради при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України» згідно з додатком.

 

Перейшли до розгляду шостого питання порядку денного

Слухали:

Доповідача Жежеріна В.Б., який повідомив членів Громадської ради про недоліки проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері регулювання містобудівної діяльності», який розроблений Мінрегіоном та опублікований на сайті міністерства та представив проект рішення.

Кисіль В.Є. підтримав пропозицію доповідача про недоцільність у подальшому прийняття даного законопроекту у розробленій Мінрегіоном України редакції.

Доротич С.І. вніс пропозиції щодо доповнення проекту рішення.

Члени Громадської ради підтримали пропозицію Доротича С.І.

 

Голосували:  «ЗА» – 27;  «ПРОТИ» – немає;  «УТРИМАЛИСЯ» – немає. 

Прийнято: Рішення № 2/5 «Щодо проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері регулювання містобудівної діяльності» згідно з додатком.

 

Перейшли до розгляду сьомого питання порядку денного

Слухали:

Доповідача Ковалюка В.А., який повідомив про проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів з метою вдосконалення відносин у сфері житлово-комунальних послуг», який розроблений Мінрегіоном та опублікований на сайті міністерства, а також представив проект рішення.

Головатюк Ю.В. висловила свою незгоду з деякими зауваженнями доповідача, однак зазначила про необхідність доопрацювання вказаного законопроекту.

Шишман Г.А. повідомила, що рішення щодо пропозицій Ковалюка В.А. на засіданні профільного комітету не приймалося, тому офіційної позиції комітету з цього питання – немає.

Панасюк С.А. запропонував у випадку наявності хоча б у одного члена Громадської ради зауважень до законопроектів, вживати заходів щодо призупинення їх розгляду до усунення недоліків. Крім того, запропонував провести громадські слухання по даному законопроекту.

Доротич С.І. вніс пропозиції щодо доповнення проекту рішення.

Члени Громадської ради підтримали пропозицію Доротича С.І.

 

Голосували:  «ЗА» -27;  «ПРОТИ» – немає;  «УТРИМАЛИСЯ» – немає. 

Прийнято: Рішення № 2/6 «Щодо проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів з метою вдосконалення відносин у сфері житлово-комунальних послуг» згідно з додатком.

 

Перейшли до розгляду восьмого питання порядку денного.

Слухали:

Доповідача Ковалюка В.А., який повідомив про проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» який розроблений Мінрегіоном та опублікований на сайті цього міністерства, а також представив проект рішення.

Головатюк Ю.В. запропонувала дати доручення комітету з питань житлового та комунального господарства розробити пропозиції для подальшого їх подання Головою Громадської ради. Строк подачі пропозицій встановлений до 02.07.2014 р.

Члени Громадської ради підтримали дану пропозицію.

 

Голосували:  «ЗА» – 27;  «ПРОТИ» – немає;  «УТРИМАЛИСЯ» – немає. 

Прийнято: Рішення № 2/7 «Щодо проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» згідно з додатком.

 

Перейшли до розгляду дев’ятого питання порядку денного.

Слухали:

Доповідача Міхайліді П.М., який представив розроблений проект орієнтовного плану роботи Громадської ради на ІІ півріччя 2014 року.

 

Голосували:  «ЗА» – 27;  «ПРОТИ» – немає;  «УТРИМАЛИСЯ» – немає. 

Прийнято: Рішення № 2/8 «Про затвердження орієнтовного плану роботи Громадської ради при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на ІІ півріччя 2014 року» згідно з додатком.

 

Перейшли до розгляду десятого питання порядку денного.

Слухали:

Міхайліді П.М. повідомив про надходження до Громадської ради повідомлень від інститутів громадянського суспільства про недоліки конституційної реформи.

Загайний В.А. з цього приводу зазначив, що для об’єктивних висновків необхідно розглядати тільки офіційні документи, після їх надходження до Верховної Ради України.

Кисіль В.Є. запропонував дати доручення комітету з питань місцевої та регіональної політики вивчити дане питання та доповісти про результати його розгляду на наступному засіданні Громадської ради.

 

Голосували:  «ЗА» – 27;  «ПРОТИ» – немає;  «УТРИМАЛИСЯ» – немає. 

Вирішили: Дати протокольне доручення комітету з питань місцевої та регіональної політики вивчити питання щодо змін до Конституції України та доповісти про результати його розгляду на наступному засіданні Громадської ради.

 

Каплій О.В. запропонував дати доручення голові Громадської ради звернутися до Мінрегіону України з клопотанням про матеріально-технічне забезпечення діяльності Громадської ради.

 

Голосували:  «ЗА» – 27;  «ПРОТИ» – немає;  «УТРИМАЛИСЯ» – немає. 

Вирішили: Дати протокольне доручення голові Громадської ради Міхайліді П.М. звернутися до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з клопотанням щодо матеріально-технічного забезпечення діяльності Громадської ради.

 

Членами Громадської ради також висловлено позиції щодо:

 • необхідності розробки та видачі посвідчень членам Громадської ради.
 • необхідності оперативної роботи всіх членів Громадської ради над проектами її рішень у майбутньому.
 • інших питань.

 Засідання закрито головою Громадської ради о 13:30.

 Голова Громадської ради                                                                   П.М.Міхайліді

 Секретар Громадської ради                                                               Ю.В.Головатюк

Повернутися вгору