Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 06.07.2017 № 286 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації роботи із повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами»

08.08.2017

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України повідомляє, що Національним агентством з питань запобігання корупції прийнято рішення № 286 від 06.07.2017 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації роботи із повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами» (далі – Методичні рекомендації).

Методичні рекомендації, зокрема містять інформацію про засади та принципи організації роботи з повідомленнями про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції», розкривають процедури роботи із такими повідомленнями, а також описують порядок проведення аналітичної та роз’яснювально-профілактичної роботи щодо розширення практики повідомлень.

Звертаємо увагу, що Методичні рекомендації мають інформаційно-роз’яснювальний характер та не встановлюють правових норм.

Варто зазначити, що відповідно до частин першої та другої статті 53 Закону України «Про запобігання корупції» особа, яка надає допомогу в запобіганні і протидії корупції (викривач) – це особа, яка за наявності обґрунтованого переконання, що інформація є достовірною, повідомляє про порушення вимог цього Закону іншою особою. Особи, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, перебувають під захистом держави.

Повернутися вгору