Методичні рекомендації щодо підготовки та реалізації антикорупційних програм юридичних осіб

29.09.2017

Національним агентством з питань запобігання корупції прийнято рішення від 22.09.2017 № 734 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо підготовки та реалізації антикорупційних програм юридичних осіб» (далі – Методичні рекомендації).

Метою цих рекомендацій є надання на основі Закону України «Про запобігання корупції» та типової антикорупційної програми практичних порад для осіб, відповідальних за реалізацію антикорупційних програм, на яких покладаються обов’язки щодо розробки та контролю за ефективною реалізацією таких програм.

До цих Методичних рекомендацій включені найкращі практики та приклади, які напрацьовані за останні роки провідними міжнародними організаціями у цій сфері.

У вказаних Методичних рекомендаціях йдеться про принципи підготовки антикорупційних програм юридичних осіб, оцінку внутрішніх та зовнішніх корупційних ризиків, заходи з їх мінімізації (навчання для працівників; захист та заохочення викривачів; конфлікт інтересів; подарунки; декларування доходів та видатків), проведення внутрішніх розслідувань.

Звертаємо увагу, що Методичні рекомендації мають інформаційно-роз’яснювальний характер та не встановлюють правових норм.

З Методичними рекомендаціями можна ознайомитись ТУТ.

Повернутися вгору