Роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції №4 від 16 червня 2020 року

19.06.2020

На виконання частини 1 статті 13-1 Закону України “Про запобігання корупції” уповноважені підрозділи (уповноважені особи) з питань запобігання та виявлення корупції повинні створюватися чи визначатися в усіх органах влади: як центральних (разом з їхніми територіальними підрозділами), так і місцевих. Кількість осіб у підрозділі, що займається питаннями антикорупційної діяльності, залежить, насамперед, від кількості працівників держоргану:

  • якщо в штаті органу – менше 100 осіб, то уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції має визначатися з працівників органу. 
  • якщо в штаті органу – від 100 до 200 осіб, то призначається одна уповноважена особа, а його посада вводиться як окрема структурна одиниця;
  • якщо в штаті органу – від 200 до 400 осіб, утворюється уповноважений підрозділ не менше як з 2 працівниками.
  • якщо в штаті органу – від 400 до 600 осіб, утворюється уповноважений підрозділ не менше як з 3 працівниками.
  • якщо в штаті органу – від 600 до 800 осіб, утворюється уповноважений підрозділ не менше як з 4 працівниками.
  • якщо в штаті органу – 800 працівників і більше, утворюється уповноважений підрозділ у складі не менше як 5 працівників. 

Якщо до сфери управління держоргану входять підприємства, установи чи організації, тоді до підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції слід призначити одну уповноважену особу на кожні 15 таких підприємств, установ та організацій.

За необхідності керівник держоргану може збільшити кількість працівників уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції, однак їх загальна не може перевищувати 15 осіб.

Ознайомитися з роз’ясненнями НАЗК про мінімальну штатну чисельність уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції в державних органах можна  тут: https://bit.ly/37ClvPT. 

Повернутися вгору