Оцінка спроможності Мінрегіону щодо реалізації державної гендерної політики та недискримінації

22.04.2021

ООН Жінки в Україні разом із Міністерством розвитку громад та територій України та ВГО «Поруч» за участі представників ключових департаментів та служб Міністерства, міжнародних організацій, а також посольств Канади та Королівства Данії в Україні представили результати оцінки спроможності Міністерства щодо реалізації державної гендерної політики та недискримінації.

Така оцінка була проведена з метою виявлення спроможності Міністерства реалізовувати державну політику забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та розробки найоптимальніших шляхів розв’язання виявлених проблем, з якими стикаються працівники.

«Ми пишаємося тим, що наше міністерство одне з перших, яке проявило ініціативу до такої оцінки. Я переконаний, що це має зробити кожний державний орган, щоб знайти ті сфери, де можна посилити свою роботу у відповідності з міжнародними стандартами гендерної рівності», – зазначив Ігор Корховий, Заступник Міністра розвитку громад та територій України з питань європейської інтеграції.

Загалом в оцінці взяли участь 194 чоловіки та жінки, які працюють у Міністерстві. Спроможність Міністерства аналізувалася з точки зору гендерно орієнтованого підходу у бюджетному процесі, аспектів внутрішньої інституційної організації, управління знаннями тощо.

«Це комплексна оцінка, яка відображає диференційовані потреби жінок та чоловіків, людей з інвалідністю та інших груп. Проведення такої оцінки – це ознака запровадження в роботі Міністерства людиноцентричного підходу, що ґрунтується на засадах поваги до прав людини», – сказала Нургуль Асилбєкова, керівниця проєкту ООН Жінки «Просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в рамках реформи децентралізації в Україні».

«Метою цієї оцінки не є надання якогось рейтингу – це ідентифікація слабких та сильних сторін системи, а також розробка рішень для забезпечення сталості та більшої ефективності роботи міністерства», – підкреслила Олена Трапезнікова, старша програмна координаторка Посольства Канади в Україні.

ООН Жінки в Україні та ВГО «Поруч» разом з Міністерством далі планують розробити план заходів для підвищення спроможності у реалізації державної гендерної політики та недискримінації, включаючи серію тренінгів для співробітників Міністерства.

«Цифри опитування довели, що Міністерство дійсно відкрито до навчання з подальшої інтеграції гендерного підходу у свою щоденну роботу. Ми впевнені, що рухаємося в правильному напрямку», – заключили Марія Тищенко та Наталія Чермошенцева, представниці ВГО «Поруч».

Оцінка була проведена за фінансової підтримки урядів Канади та Королівства Данії.

Презентація оцінки спроможності Мінрегіону

Повернутися вгору