У Мінрегіоні обговорили необхідність застосування Методології оцінки спроможності міністерства у сфері ґендерної рівності

17.08.2020

12 серпня у Мінрегіоні відбулася зустріч заступника Міністра з питань європейської інтеграції Ігоря Корхового з керівницею Всеукраїнської громадської організації «Поруч» Марією Тищенко. На зустрічі також були присутні експертка ВГО «Поруч» Наталя Чермошенцева, старша програмна координаторка Посольства Канади в Україні Олена Трапезнікова,  представники Мінрегіону.

«Забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, врахування ґендерних аспектів у процесі ухвалення рішень сприяють ефективному плануванню та реалізації державної політики у сфері ґендерної рівності. У Мінрегіоні застосовують ґендерно орієнтований підхід у бюджетному процесі, а також дотримуються підходу, заснованого на правах людини», – зазначив Ігор Корховий.

Під час зустрічі Марія Тищенко презентувала Методологію оцінки інституційної спроможності Міністерства розвитку громад та територій України щодо реалізації державної ґендерної політики в рамках проектів ООН Жінки на національному та регіональному рівнях. Вона підкреслила, що результативне партнерство та адвокація сприятимуть просуванню ґендерної рівності. «Методологія оцінки спроможності реалізації державної ґендерної політики враховує індикатори Цілей сталого розвитку України на період до 2030 року, а саме Ціль 5: «Забезпечення ґендерної рівності, розширення прав і можливостей усіх жінок та дівчат», – підсумувала вона.

Ігор Корховий підтримав презентовану Методологію та наголосив на необхідності впровадження ґендерного планування та бюджетування у сфері місцевого самоврядування. «Ця оцінка дасть змогу визначити проблеми, з якими зустрічаються фахівці під час реалізації державної політики та розробити оптимальні шляхи розв’язання виявлених питань», – наголосив заступник Міністра.

Довідково

ВГО «Поруч» є партнером Структури ООН Жінки в реалізації програми «Посилення ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок шляхом проведення реформи децентралізації в Україні».

Повернутися вгору