У Мінрегіоні обговорили шляхи реалізації державної гендерної політики

22.09.2020

21 вересня у Міністерстві розвитку громад та територій України під головуванням заступника Міністра з питань європейської інтеграції Ігоря Корхового відбулось перше онлайн-засідання робочої групи з питань гендерної рівності та децентралізації Ради донорів Мінрегіону.

У заході  взяли участь фахівці Мінрегіону, представники ООН Жінки в Україні, проєкту ГОБ, Офісу Ради Європи в Україні, Секретаріату Ради донорів, Національного демократичного інституту, програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», програми U-LEAD з Європою – Покращення якості надання адміністративних послуг для населення.

Як зазначив Ігор Корховий, за останні роки Україна розробила та прийняла ряд важливих інструментів запровадження гендерної рівності. Водночас, для ефективної імплементації цих інструментів не достатньо лише їх наявності.

В рамках проекту ООН Жінки «Просування гендерної рівності та розширення прав та можливостей жінок шляхом проведення реформи  децентралізації в Україні», у серпні цього року в міністерстві презентували Методологію оцінки спроможності реалізації державної гендерної політики та недискримінації. Експертки ООН Жінки провели в Мінрегіоні Оцінку спроможності та анкетування фахівців щодо розуміння та ставлення до політики гендерної рівності.

«Виконання міжнародних та національних зобов’язань України у сфері гендерної рівності є одним із пріоритетів у роботі міністерства. Важливо, щоб ми не лише визначили, які є проблеми з реалізації державної гендерної політики, але й в межах компетентності розробили шляхи їх вирішення», – підсумував заступник Міністра.

Учасники робочої групи, представники міжнародних організацій домовились про необхідність вироблення уніфікованого підходу до інтегрування гендерної політики у процесах планування, виконання, збору даних, моніторингу й оцінки державної та регіональної політики.

Повернутися вгору