Круглий стіл «Будівлі з близьким до нульового рівнем споживання енергії: перспективи»

10.06.2020

З метою обговорення енергоефективного майбутнього  України, 11 червня Проєкт GIZ «Реформи у сфері енергоефективності в Україні» спільно з Міністерством розвитку громад та територій України, за участі Першого заступника Міністра - Василя Лозинського, проводить круглий стіл «Будівлі з близьким до нульового рівнем споживання енергії: перспективи».

В заході також приймуть участь:

 • Іма Хренова-Шимкіна, заступник директора проєкту GIZ «Реформи у сфері енергоефективності в Україні».
 • Маріо Бодем, провідний європейський експерт у сфері енергоефективності, архітектор (Німеччина), консультант проєкту GIZ «Реформи у сфері енергоефективності в Україні».
 • Дмитро Петрунін, Генеральний директор Директорату енергоефективності Мінрегіону.
 • Іван Юнаков, народний депутат України, голова підкомітету з питань технічного регулювання і ціноутворення у будівництві, виробництва будівельних матеріалів та енергоефективності у будівельній галузі Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
 • Вікторія Гриб, народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

Захід відбудеться  в онлайн форматі.

Головна тема зустрічі – перспективи реалізації Першого Національного плану збільшення кількості будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії, який був прийнятий розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29 січня 2020 року.

Участь в заході безкоштовна.

Попередня реєстрація обов'язкова: https://cutt.ly/Sy9m538 

Реєстрація відкрита до 09:00 ранку 11 червня.

Всі зареєстровані учасники отримають на пошту посилання, за яким можна буде долучитися онлайн.

 

Довідково

Підставою для розроблення Національного плану є виконання частини 1 статті 15 Закону України «Про енергетичну ефективність будівель».

Прийняття  Національного плану передбачено пунктом 671 Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та пунктом 71 Плану заходів з реалізації етапу “Реформування енергетичного сектору (до 2020 року)” Енергетичної стратегії України  на період до 2035 року “Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність”.

МЕТОЮ Національного плану є

 • поетапне підвищення вимог до енергетичної ефективності будівель;
 • визначення способів стимулювання забудовників до переходу на будівництво будівель з нульовим рівнем споживання енергії в Україні;
 • збільшення відсотку використання відновлюваних джерел енергії у житловому фонді та при будівництві громадських будівель, зокрема через встановлення сучасних технічних норм регулювання, підтримку організаційних та фінансових можливостей для власників будівель усіх форм та ін.

Національний план передбачається реалізувати протягом 2020 — 2030 років у два етапи.

На першому етапі Національного плану (2020 — 2025 роки) передбачається реалізація плану (переліку) таких заходів:

 • визначення детального практичного застосування в Україні поняття будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії;
 • встановлення та моніторинг встановлених проміжних цілей підвищення показників енергетичної ефективності будівель;
 • забезпечення економічної доцільності, підвищення фінансової спроможності, наявності стимулів власників будівель здійснювати заходи, спрямовані на досягнення близького до нульового рівня споживання енергії;
 • просування використання енергії з відновлюваних джерел в будівлях, зокрема для задоволення власних потреб в енергії;
 • забезпечення обов’язковості дотримання вимог щодо досягнення близького до нульового рівня споживання енергії будівлями.

На другому етапі Національного плану (2025 — 2030 роки) передбачається реалізація переходу до обов’язкового дотримання стандартів будівель з нульовим споживанням енергії, щодо усіх об’єктів будівництва та будівель, у яких здійснюється реконструкція, розробленого та схваленого з урахуванням Першого етапу Національного плану.

Місце проведення заходу:
Дата та час заходу: 12:00, 11 червня 2020 року
Повернутися вгору