Засідання Керівного комітету Проєкту «Впровадження Європейської Енергетичної Відзнаки (ЄЕВ) в Україні»

11.09.2020

Перше засідання Керівного комітету Проєкту «Впровадження Європейської Енергетичної Відзнаки (ЄЕВ) в Україні», який реалізується Національним Офісом ЄЕВ – Асоціацією «Енергоефективні міста України» за підтримки Швейцарського Уряду, відбудеться в режимі онлайн.

Метою зустрічі є узгодження спільного розуміння діяльності Проєкту та наступних кроків у його реалізації, а також погодження положення про Наглядовий Комітет ЄЕВ та затвердження Логічної рамки Проєкту.

Очікується, що у зустрічі візьмуть участь представники Міністерства розвитку громад і територій, як Національного координатора ЄЕВ: Василь Лозинський - Перший заступник Міністра, Дмитро Петрунін - Генеральний директор Директорату енергоефективності Мінрегіону; від органу місцевого самоврядування Сергій Сухомлин - міський голова м. Житомир; представники Швейцарського Бюро Співробітництва: Анна Вільде - координатор проєктів та Алан Ґайґер - керівник програм, а також команда Національного Офісу ЄЕВ: Святослав Павлюк - виконавчий директор Асоціації «Енергоефективні міста України» та керівник Проєкту, Віталій Волков - заступник керівника Проєкту та технічні експерти - Марія Дружиніна і Олександр Дей. Міжнародний Офіс ЄЕВ представлятиме координатор проєктів Паскаль Штайнґрубер.

На порядку денному засідання три питання – обговорення результатів впровадження початкової фази Проєкту, погодження положення про Наглядовий Комітет ЄЕВ та затвердження Логічної рамки Проєкту.

Мінрегіон бере участь у роботі Наглядового Комітету ЄЕВ з метою подальшого просування та систематизації ЄЕВ у країні, а також підтримки втілення ЄЕВ на національному рівні. Міжнародний офіс ЄЕВ, який знаходиться у м. Цюриху, буде головуючим у втіленні ЄЕВ на національному рівні України, та відповідальним за частину швейцарського внеску на цей розвиток. В рамках роботи будуть підтримані наступні заходи щодо:

  • підвищення свідомості серед національних та локальних учасників ринку підвищення енергетичної ефективності на муніципальному рівні;
  • поширення досвіду м. Вінниця та м. Житомир, як найбільш освічених щодо впровадження ЄЕВ в Україні;
  • координація з іншими проєктами у сфері енергоефективності у житловому секторі, які фінансуються іншими донорами: у разі можливості, прагнення до синергії з цими проєктами, зокрема висвітлюючи тісний зв'язок між ЄЕВ та Планами дій сталого енергетичного розвитку;
  • Підтримка відібраних міст (до 5), які зацікавлені у ЄЕВ, та які отримають технічну допомогу та короткострокові інвестиції.

Попередня програма події додається

Для довідки:

Європейська Енергетична Відзнака - це система управління якістю та сертифікації для міських громад та регіонів. Вона підтримує місцеві органи влади у застосуванні міждисциплінарних підходів планування та у впровадженні заходів з енергоефективності та зміни клімату.

Сьогодні понад 1500 муніципалітетів в більш ніж десяти країнах світу отримали сертифікати Європейської Енергетичної Відзнаки. Генеральний директорат Європейської Комісії з питань енергетики та транспорту у 2009 році визнав ЄЕВ «Ефективним інструментом впровадження Планів дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР або SEAP) в контексті Угоди Мерів». Метою ЄЕВ є зниження енергоспоживання та викидів вуглекислого газу на місцевому рівні за рахунок збільшення енергоефективності та використання поновлюваних джерел енергії, а також підвищення обізнаності з цим колом питань на різних рівнях.

Більше інформації можна дізнатися на офіційній сторінці ЄЕВ в Україні: http://eea.enefcities.org.ua/ .

Станом на сьогодні, два міста України – Вінниця та Житомир – вже отримали сертифікати ЄЕВ, а у 2018 році до процедури впровадження Відзнаки в рамках проєкту «Впровадження Європейської Енергетичної Відзнаки (ЄЕВ) в Україні»  долучилися три пілотних міста – Львів, Черкаси та Суми.

Місце проведення заходу:
Дата та час заходу: з 10:00 до 11:30 17 вересня 2020 року
Повернутися вгору