Проект постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку проведення технічної інвентаризації”

09.10.2020

Проєкт


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від                   2020 р. №
Київ

Про затвердження Порядку проведення технічної інвентаризації

Відповідно до частини п’ятої статті 393 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок проведення технічної інвентаризації, що додається.

2. Внести зміни до актів Кабінету Міністрів україни, що додаються.

3. До введення в дію Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва в частині створення інвентаризаційних справ, матеріалів технічної інвентаризації, технічних паспортів закінчених будівництвом об’єктів та їхніх частин (житлових та нежитлових приміщень), об’єктів незавершеного будівництва, укладення електронних договорів про проведення технічної інвентаризації та вчинення інших дій щодо цих документів:

фізичним особам – підприємцям або юридичним особам, які відповідно до частини другої статті 393 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» проводять технічну інвентаризацію об’єктів нерухомого майна, надавати до електронного кабінету користувача першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва відомості про проведену технічну інвентаризацію об’єкта нерухомого майна;

суб’єктам державної реєстрації прав під час надання послуги у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень використовувати дані про об’єкт нерухомості, право на який підлягає реєстрації, з електронного кабінету користувача першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

4. Фізичним особам – підприємцям або юридичним особам, які відповідно до частини другої статті 393 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» проводять технічну інвентаризацію об’єктів нерухомого майна протягом трьох років з моменту запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва забезпечити внесення до Реєстру будівельної діяльності матеріалів технічної інвентаризації, створених у період з 01.01.2013 до моменту запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Договори оформлені в паперовій формі, копії документів подані замовниками для проведення робіт з технічної інвентаризації в паперовій формі та матеріали технічної інвентаризації, виготовлені в паперовій формі зберігаються фізичними особами – підприємцями або юридичними особами, які проводили роботи з технічної інвентаризації, до моменту внесення їх електронних копій до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, але не менше десяти років з дати їх проведення.

5. Юридичним особам публічного права, які уповноважені формувати та зберігати інвентаризаційні справи, протягом трьох років з моменту запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва забезпечити внесення до Реєстру будівельної діяльності матеріалів технічної інвентаризації, які перебувають у них на зберіганні, створених у період з 01.01.2013 до моменту запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

6. Міністерству розвитку громад та територій спільно з Міністерством цифрової трансформації протягом шести місяців з дня набрання чинності цією постановою розробити вимоги до електронних наборів даних, які застосовуються у складі інвентаризаційної справи, матеріалів технічної інвентаризації та технічних паспортів об’єктів нерухомого майна.

7. Створення інвентаризаційних справ, матеріалів технічної інвентаризації, технічних паспортів з використанням Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва здійснюється з моменту її запровадження.

8. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування.

 

Прем’єр-міністр України                                                              Денис ШМИГАЛЬ

 

Інформаційне повідомлення про проведення публічного громадського обговорення

Повернутися вгору