Інформаційне повідомлення про проведення електронних консультацій з громадськістю проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” щодо комунальної власності”

29.09.2021
  1. Найменування органу виконавчої влади, який проводить електронні консультації з громадськістю

Міністерство розвитку громад та територій України

  1. Назва проекту акта

Проєкт Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” щодо комунальної власності”

  1. Стислий зміст пропозиції щодо реалізації державної політики у відповідній сфері державного і суспільного життя, винесеної на обговорення

Проєкт акта розроблено на виконання пункту 165 Плану законопроектної роботи Верховної Ради України на 2021 рік, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 2 лютого 2021 р. № 1165-IX, та кроку 324 Плану пріоритетних дій Уряду на 2021 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 р. № 276-р.

На виконання Закону України від 17.11.2021 № 1009-ІХ “Про внесення змін до деяких Законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій” та Закону України від 15.12.2020 № 1081-ІХ “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України” у комунальну власність територіальних громад передано понад 23 000 об’єктів спільної власності територіальних громад, що знаходились в управлінні  районних рад.

Метою проєкту акта є вдосконалення законодавчого врегулювання поняття комунальної власності територіальних громад, спільної власності територіальних громад району, області, порядку набуття права комунальної власності, правонаступництва, володіння, користування, відчуження об’єктів комунальної власності.

  1. Соціальні групи населення та заінтересовані сторони, на які поширюватиметься дія рішення, яке планується прийняти за результатами електронних консультацій з громадськістю

Жителі територіальних громад, посадові особи органів місцевого самоврядування.

  1. Можливі наслідки проведення в життя рішення для різних соціальних груп населення та заінтересованих сторін

Заінтересована сторона

Вплив реалізації акта на заінтересовану сторону

Пояснення очікуваного впливу

Цільова група

Жителі територіальних громад

Всього населення – близько 39 млн. осіб

Комфортні умови проживання населення, отримання якісних послуг, покращення комунальної інфраструктури

Визначено поняття та встановлено гарантії щодо управління комунальним майном територіальної громади як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування.   

Група непрямого впливу

Працівники органів місцевого самоврядування 1 420 територіальних громад та працівники 119 новоутворених районних рад, депутати місцевих рад

Прийняття законних рішень щодо управління комунальною власністю, спільною власністю територіальних громад району, області       

Чітке законодавче врегулювання поняття спільної власності територіальних громад району, області, порядку набуття права комунальної власності, правонаступництва, володіння, користування, відчуження об’єктів комунальної власності.

  1. Електронна адреса, строк і форма подання пропозицій та зауважень

Зауваження та пропозиції приймаються протягом 15 днів на електронну адресу pavliukov@minregion.gov.ua

  1. Номер телефону, за яким надаються консультації з питання, що винесено на обговорення

тел. (044) 284-06-70

  1. Прізвище, ім’я відповідальної особи органу виконавчої влади

Павлюк Оксана

  1. Строк і спосіб оприлюднення результатів обговорення

Звіт за результатами проведення громадського обговорення не пізніше ніж через два тижні після прийняття рішень за результатами обговорення буде оприлюднено на офіційному вебсайті Мінрегіону в рубриці «Результати публічного громадського обговорення».

Повернутися вгору