Розпочато громадське обговорення проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення сфери поховання”

03.01.2020

Розпочато громадське обговорення проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення сфери поховання”.

Основною метою проекту є удосконалення сфери поховання шляхом дерегуляції підприємницької діяльності в сфері ритуальних послуг; створення здорового конкурентного середовища серед суб’єктів господарської діяльності, що надають ритуальні послуги; розвитку такого виду поховання, як кремація, у відповідності до європейського досвіду; забезпечення можливості отримати якісні ритуальні послуги за економічно обґрунтованими цінами.

Проект Закону направлений на вирішення проблемних питань в сфері поховання, таких як нестача місць для поховання в зв’язку з обмеженістю земельних ресурсів; можливістю обрати виконавця послуг з поховання померлого – ритуальну службу або інших суб’єктів господарської діяльності, але лише серед тих, що уклали відповідний договір з ритуальною службою; створення конкурентного середовища серед для суб’єктів господарювання різних форм власності, оскільки ритуальна служба, що також є суб’єктом господарювання, обмежує права інших суб’єктів господарювання та частково монополізує ринок послуг; визначення чіткого переліку ритуальних послуг і вимог до регламенту їх надання та якості; врегулювання відносин, пов’язаних з доставкою тіл померлих до місць їх зберігання та оплати цієї послуги; підвищення кваліфікації персоналу, задіяного на ринку ритуальних послуг, що забезпечило б надання якісних ритуальних послуг; наявність протиправних схем розголошення інформації про померлих працівниками міліції, закладів охорони здоров’я та реєстрації померлих надавачам ритуальних послуг; споживач не має інформації щодо повного переліку надавачів ритуальних послуг та цін на ці послуги, що часто призводить до того, що він змушений замовляти неякісні послуги за завищеними цінами тощо.

Зауваження та пропозиції приймаються електронною та звичайною  поштою з 03 січня 2020 року по 03 лютого 2020 року на адресу: Міністерство розвитку громад та територій України, Управління благоустрою територій та комунального обслуговування (01601, м. Київ, вул. В. Житомирська, 9, тел.: (044) 207-18-11, TkalenkoSM@minregion.gov.ua.

Повернутися вгору