Розпочато громадське обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо приведення у відповідність положень податкового законодавства у зв’язку із реформуванням адміністративно-територіального устрою»

06.07.2020

Розпочато громадське обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо приведення у відповідність положень податкового законодавства у зв’язку із реформуванням адміністративно-територіального  устрою»

Проект акта розроблено з метою формування спроможного та ефективного місцевого самоврядування на новій територіальній основі, з урахуванням розмежування власних та делегованих повноважень органів місцевого самоврядування.

Проектом акта пропонується внести зміни до статей 8, 12, 14, 191, 45, 57, 63, 127, 168, 266, 282, 284, 286 та розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, якими передбачити:

виключення такого суб’єкта як «об’єднані територіальні громади»,

розширення повноважень органів місцевого самоврядування щодо адміністрування місцевих податків і зборів;

зарахування ПДФО за місцем розташування відокремлених підрозділів юридичних осіб;

скасування пільг по платі за землю для гірничодобувних підприємств,

відновлення індексації нормативно-грошової оцінки землі,

скасування регуляторної процедури при встановлені місцевих податків і зборів тощо.

Зауваження та пропозиції приймаються електронною та звичайною поштою до 20 липня 2020 року на адресу: Міністерство розвитку громад та територій України, Директорат з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою: (01601, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 9, тел. 590-4-781, arseniukta@minregion.gov.ua).

Повернутися вгору