Розпочато громадське обговорення проєкту Закону України «Про особливості врегулювання добудови проблемних об’єктів житлового будівництва»

16.12.2019

Розпочато громадське обговорення проєкту Закону України «Про особливості врегулювання добудови проблемних об’єктів житлового будівництва».

Проєкт Закону розроблено з метою врегулювання правовідносин, що виникли у зв’язку із залученням коштів фізичних та/або юридичних осіб у будівництво проблемних об’єктів житлового будівництва та визначення механізму завершення будівництва таких проблемних об’єктів.

Законопроєкт спрямовано на досягнення цілі 10.4. «Українці мають комфортне та доступне житло», визначеної Програмою діяльності Кабінету Міністрів України, яка схвалена Постановою Верховної Ради України від 04.10.2019 № 188-IX.

З метою розв’язання існуючої проблеми проєктом Закону передбачається, зокрема:

створення обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями комісій для проведення технічного обстеження об’єктів житлового будівництва;

проведення технічного обстеження проблемних об’єктів житлового будівництва з метою оцінки технічного стану об’єкта та складення відповідного звіту, у якому обов’язково зазначається можливість/неможливість подальшого безпечного завершення будівництва об’єктів або придатність до подальшої експлуатації;

затвердження Кабінетом Міністрів України вичерпного Переліку проблемних об’єктів житлового будівництва;

затвердження органами місцевого самоврядування місцевих цільових програм завершення будівництва, які включають сукупність взаємопов’язаних завдань і заходів, узгоджених за строками та ресурсним забезпеченням, спрямованих на організацію завершення будівництва проблемних об’єктів житлового будівництва;

створення/визначення комунальних підприємств, які будуть виконувати функції замовників завершення будівництва проблемних об’єктів житлового будівництва.

З метою реалізації положень проєкту Закону пропонується внести зміни до Господарського процесуального кодексу України, Законів України «Про судовий збір», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Зауваження та пропозиції приймаються електронною та звичайною поштою протягом місяця на адресу: Міністерство розвитку громад та територій України, Юридичний департамент  (01601, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 9).

Повернутися вгору