Повідомлення про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу»

23.12.2019

Повторно

Повідомлення про оприлюднення

проекту постанови Кабінету Міністрів України

«Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення,

централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу»

 

  1. Розробник:

Міністерство розвитку громад та територій України.

        

  1. Стислий виклад змісту проекту:

Проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу» (далі – проект акта) розроблено Міністерством розвитку громад та територій України з урахуванням, завдання, визначеного у цілі 10.5. «Українці отримують якісні комунальні послуги» Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2019 р. № 849 та схваленої постановою Верховної Ради України 4 жовтня 2019 року № 188-IX з метою захисту прав споживачів теплової енергії та комунальних послуг в частині оплати ними справедливої вартості теплової енергії та відповідних комунальних послуг, а також забезпечення балансу інтересів споживачів теплової енергії/комунальних послуг, підприємств теплопостачання та держави в умовах функціонування ринку природного газу і переходу до нових договірних відносин у сфері комунальних послуг відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Проектом акта передбачається надання можливості підприємствам теплопостачання (виконавцям послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води) змінювати розмір нарахованої споживачам плати за теплову енергію, послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води у разі зміни для них ціни природного газу, що використовується для виробництва теплової енергії та надання послуг з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води.

Для реалізації зазначеного права пропонується внести зміни до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. № 630, та Правил користування тепловою енергією, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2007 р. № 1198.

При цьому визначається механізм зміни розміру нарахувань за теплову енергію, послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води за умови, коли ціна природного газу (без урахування тарифів на послуги з транспортування та розподілу природного газу, торговельної надбавки (націнки) постачальника), придбана теплопостачальною організацією (виконавцем послуг) у відповідному місці опалювального сезону, є нижчою від ціни природного газу (без урахування тарифів на послуги з транспортування та розподілу природного газу, торговельної надбавки (націнки) постачальника), що врахована у структурі тарифів на теплову енергію та, відповідно, послугах з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, встановлених уповноваженими органами.

У разі прийняття рішення теплопостачальною організацією (виконавцем послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води) щодо зміни розміру нарахувань за теплову енергію, послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води споживачам у зв’язку із зміною для них ціни природного газу протягом опалювального періоду 2019/20 року, відповідні зміни (починаючи із нарахувань за грудень 2019 р.) відображатимуться щомісяця у платіжних документах споживачів, надісланих у місяці, що є наступним за розрахунковим періодом.

Різниця в нарахуваннях спрямовуватиметься в оплату майбутніх платежів, крім випадку припинення із споживачем дії договору.

За наявності у споживача заборгованості за спожиту теплову енергію чи  послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води сума перерахунку зараховуватиметься в рахунок погашення існуючої заборгованості споживача відповідно до черговості її виникнення.

Про прийняте рішення щодо зміни розміру нарахувань за теплову енергію, послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води теплопостачальна організація (виконавець послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води) інформуватиме споживачів шляхом розміщення інформаційного повідомлення (з наведенням відповідних обґрунтувань) на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на власному сайті.

 

  1. Спосіб оприлюднення проекту регуляторного акта:

Проект постанови, пояснювальну записку та аналіз регуляторного впливу розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства розвитку громад та територій України в мережі Інтернет (www.minregion.gov.ua).

 

  1. Строк, протягом якого приймаються зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань:

Зауваження та пропозиції приймаються протягом місяця.

 

  1. Зауваження та пропозиції направляти на адресу:

Міністерство розвитку громад та територій  України, Департамент економіки систем життєзабезпечення:

01601, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 9, тел. 207-17-11,  KravchenkoNO@minregion.gov.ua.

Державна регуляторна служба України:

01001, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11, тел. 254-56-73, ф. 254-43-93      inform@dkrp.gov.ua

Зауваження та пропозиції можуть надсилатися поштою та на електронні адреси.

______________________

Повернутися вгору