Повідомлення про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про здійснення перерахунку споживачам розміру плати за спожиту теплову енергію та комунальні послуги протягом опалювального періоду 2019/2020 рр. у зв’язку із зміною ціни природного газу»

13.12.2019

Повторно доопрацьований

  1. Розробник:

 Міністерство розвитку громад та територій України.

        

  1. Стислий виклад змісту проекту:

Проект постанови Кабінету Міністрів України ««Про здійснення перерахунку споживачам розміру плати за спожиту теплову енергію та комунальні послуги протягом опалювального періоду 2019/2020 рр. у зв’язку із зміною ціни природного газу» (далі – проект акта) розроблено Міністерством розвитку громад та територій України з урахуванням, завдання, визначеного у цілі 10.5. «Українці отримують якісні комунальні послуги» Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2019 р. № 849 та схваленої постановою Верховної Ради України 4 жовтня 2019 року № 188-IX з метою захисту прав споживачів теплової енергії та комунальних послуг в частині оплати ними справедливої вартості теплової енергії та відповідних комунальних послуг, а також забезпечення балансу інтересів споживачів теплової енергії/комунальних послуг, підприємств теплопостачання та держави в умовах функціонування ринку природного газу і переходу до нових договірних відносин у сфері комунальних послуг відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Проектом акта визначається механізм здійснення підприємствами теплопостачання  перерахунку споживачам розміру плати за спожиту теплову енергію та комунальні послуги протягом опалювального періоду 2019/2020 рр. у зв’язку із зміною для них ціни природного газу.

Враховуючи зміни ціни природного газу перерахунок плати за теплову енергію та комунальні послуги здійснюватиметься підприємством теплопостачання щомісяця протягом опалювального періоду 2019/2020 рр.,  починаючи з січня 2020 р.

Проведений перерахунок відображатиметься у платіжних документах споживачів, надісланих їм підприємством теплопостачання у місяці, що є наступним за розрахунковим періодом.

Перерахунок за жовтень – грудень 2019 року буде здійснено підприємством теплопостачання у квітні 2020 р. та відображено у платіжних документах споживачів, надісланих у травні 2020 року.

Сума перерахунку зараховуватиметься споживачам в оплату майбутніх платежів, крім випадку припинення із споживачем дії договору купівлі – продажу теплової енергії або договору про надання комунальної послуги.

За наявності у споживачів заборгованості за спожиту теплову енергію чи комунальні послуги сума перерахунку зараховуватиметься в рахунок погашення існуючої заборгованості споживача відповідно до черговості її виникнення.

 

  1. Спосіб оприлюднення проекту регуляторного акта:

Проект постанови, пояснювальну записку та аналіз регуляторного впливу розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства розвитку громад та територій України в мережі Інтернет (www.minregion.gov.ua).

 

  1. Строк, протягом якого приймаються зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань:

Зауваження та пропозиції приймаються протягом місяця.

 

  1. Зауваження та пропозиції направляти на адресу:

Міністерство розвитку громад та територій  України, Департамент економіки систем життєзабезпечення:

01601, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 9, тел. 207-17-11,  KravchenkoNO@minregion.gov.ua.

Державна регуляторна служба України:

01001, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11, тел. 254-56-73, ф. 254-43-93      inform@dkrp.gov.ua

Зауваження та пропозиції можуть надсилатися поштою та на електронні адреси.

______________________

 

Повернутися вгору