Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води у зв’язку із зміною ціни природного газу»

05.10.2021
  1. Розробник:

   Міністерство розвитку громад та територій України.                                   

  1. Стислий виклад змісту проєкту:

Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води у зв’язку із зміною ціни природного газу» (далі – проєкт акта) розроблено Міністерством розвитку громад та територій України на виконання пункту 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 14.07.2021 № 1639-IX «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу».

Метою прийняття проєкту акта є забезпечення балансу інтересів споживачів (бюджетних установ та інших споживачів) теплової енергії/комунальних послуг та підприємств теплопостачання в умовах функціонування ринку природного газу.

Проєктом акта передбачається визначити механізм зміни підприємствами теплопостачання розміру нарахованої споживачам (крім населення) плати за теплову енергію, комунальні послуги у разі зміни для них ціни природного газу, що використовується для виробництва теплової енергії та, відповідно, надання послуг з постачання теплової енергії і постачання гарячої води.

Підставою для зміни розміру нарахувань за спожиту теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води є умова, коли ціна природного газу (без урахування зміни тарифів на послуги з транспортування та розподілу природного газу, торговельної надбавки (націнки) постачальника), що придбана теплопостачальною організацією (виконавцем комунальної послуги) у відповідному місяці, є відмінною (більшою або меншою) від ціни природного газу (без урахування зміни тарифів на послуги з транспортування та розподілу природного газу, торговельної надбавки (націнки) постачальника), що врахована у структурі тарифів, встановлених уповноваженим органом.

Для реалізації зазначеного механізму пропонується внести зміни до: Правил користування тепловою енергією, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2007 р. № 1198, Правил надання послуги з постачання теплової енергії, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 830, Правил надання послуги з постачання гарячої води, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1182.

При цьому проєктом акта установлюється, що:

зміна розміру нарахувань за теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води споживачам (крім населення (фізичних осіб) у зв’язку із щомісячною зміною ціни природного газу (без урахування зміни тарифів на послуги з транспортування та розподілу природного газу, торговельної надбавки (націнки) постачальника) починаючи із нарахувань за жовтень 2021 р. відображається щомісяця у платіжних документах зазначених споживачів, надісланих у місяці, що є наступним за розрахунковим періодом;

про прийняте рішення щодо зміни розміру нарахувань за теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води споживачам (крім населення (фізичних осіб) теплопостачальна організація (виконавець послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води) інформує шляхом розміщення інформаційного повідомлення (з наведенням відповідних обґрунтувань) на офіційному вебсайті органу місцевого самоврядування та/або на власному вебсайті.

  1. Спосіб оприлюднення проєкту регуляторного акта:

Проєкт постанови, пояснювальну записку та аналіз регуляторного впливу розміщено на офіційному вебсайті Міністерства розвитку громад та територій України в мережі Інтернет (www.minregion.gov.ua).

  1. Строк, протягом якого приймаються зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань:

Зауваження та пропозиції приймаються протягом місяця.

  1. Зауваження та пропозиції направляти на адресу:

Міністерство розвитку громад та територій України, Департамент економіки систем життєзабезпечення:

01601, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 9, тел. 207-17-12,  Yatsenkoto@minregion.gov.ua

Державна регуляторна служба України:

01001, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11, тел. 239-76-40, 239-76-06, inform@drs.gov.ua

Зауваження та пропозиції можуть надсилатися поштою та на електронні адреси.

______________________

Повернутися вгору