Звіт про періодичне відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 3 липня 2013 р. № 466 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2006 р. № 1045»

17.09.2021
  1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер

Постанова Кабінету Міністрів України від 3 липня 2013 р. № 466 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2006 р. № 1045» (далі – регуляторний акт).

  1. Назва виконавця заходів з відстеження

Міністерство розвитку громад та територій України.

  1. Цілі прийняття акта

Основною ціллю прийняття регуляторного акта є вдосконалення Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, зважаючи на потреби соціально незахищених верств населення у питаннях видалення аварійних та сухостійних зелених насаджень на їх земельних та присадибних ділянках.

Чинним законодавством, до моменту набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 3 липня 2013 р. № 466 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2006 р. № 1045» не врегульовувалось питання надання цільової допомоги на видалення аварійних та сухостійних зелених насаджень на земельних і присадибних ділянках категоріям громадян, що потребують соціального захисту.

Водночас для видалення аварійних дерев громадяни, що не можуть власними силами здійснити їх знесення, можуть звернутися до спеціалізованого підприємства за отриманням такої послуги. Залучення спеціалізованого підприємства для проведення  таких робіт  потребує значних коштів, яких не мають інваліди, пенсіонери, одинокі та багатодітні матері, малозабезпечені громадяни.

Також постановою запроваджена спрощена процедура залучення представників територіального органу Держекоінспекції до обстеження  зелених насаджень шляхом надсилання запиту до нього щодо участі представника у складі комісії  з обстеження зелених насаджень.

  1. Строк виконання заходів з відстеження

З 06 серпня 2021року по 06 вересня 2021 року.

  1. Тип відстеження

Періодичне відстеження.

  1. Метод одержання результатів відстеження

Для проведення періодичного відстеження результативності регуляторного акта використовувався один метод одержання результатів – статистичний.

  1. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Для проведення відстеження використовувалися показники, що були визначені під час підготовки аналізу регуляторного впливу:

– кількість суб’єктів господарювання, які здійснюють роботи у зазначеній сфері;

– розмір коштів і часу, що витрачаються суб’єктами господарювання, пов’язаними з виконанням вимог регуляторного акта;

– розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів, пов’язаних із дією регуляторного акта, – не прогнозується;

– рівень поінформованості суб’єктів господарювання: – середній, що було досягнуто шляхом оприлюднення акта на офіційному веб-сайті Міністерства.. 

  1. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Показники результативності

Значення

2018 року

 

Значення

2019 року

 

Значення

2020 року

 

Розмір надходжень до державного та місцевого бюджетів

Статистичні дані не визначаються

Кількість суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюється дія регуляторного акта

На всіх суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері благоустрою

Розмір коштів і час, що витрачаються суб’єктами господарювання та/або фізичними особами, пов’язаними з виконанням вимог регуляторного акта

 

Розмір коштів і час не визначається

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основних положень регуляторного акта

Середній, регуляторний акт розміщено на офіційних веб-сайтах Мінрегіону, Верховної Ради України

  1. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

Оцінка результативності регуляторного акта показала, що з його прийняттям вдалося досягти задекларованих цілей, а результати реалізації його положень створюють правові підстави та умови щодо надання цільової допомоги на видалення аварійних та сухостійних зелених насаджень на земельних і присадибних ділянках категоріям громадян, що потребують соціального захисту.

Наступне періодичне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснено у ІІІ кварталі 2024 року.

  

Перший заступник Міністра
розвитку громад та територій України                                        Василь ЛОЗИНСЬКИЙ

 

Повернутися вгору