Звіт про повторне відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 13.11.2013 № 886 «Про затвердження Методики визначення технологічного мінімуму споживання природного газу для об’єктів у сфері теплопостачання»

25.12.2015

Звіт про повторне відстеження результативності
постанови Кабінету Міністрів України від 13.11.2013 № 886
«Про затвердження Методики визначення технологічного мінімуму споживання природного газу для об’єктів у сфері теплопостачання»

 

  1. Вид та назва регуляторного акта

Постанова Кабінету Міністрів України від 13.11.2013 № 886 «Про затвердження Методики визначення технологічного мінімуму споживання природного газу для об’єктів у сфері теплопостачання».

 

  1. Виконавець заходів з відстеження

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

 

  1. Цілі прийняття акта

Основними цілями регуляторного акта є визначення мінімального рівня використання природного газу об’єктом у сфері теплопостачання незалежно від форми власності, який забезпечує номінальне функціонування підприємства з метою виробництва теплової енергії для опалення та гарячого водопостачання.

Способом досягнення мети державного регулювання є визначення технологічного мінімуму споживання природного газу для об’єктів у сфері теплопостачання для недопущення виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

 

  1. Строк виконання заходів з відстеження

З 18.05.2015 по 05.06.2015.

 

  1. Тип відстеження

Повторне відстеження.

 

  1. Метод одержання результатів відстеження

Під час проведення заходів з відстеження застосовано статистичний метод.

 

  1. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося шляхом аналізу інформації суб’єктів господарювання, які надають послуги з централізованого опалення.

Водночас, Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо стабілізації фінансового стану Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» внесено зміни та доповнення до частини сьомої статті 19 Закону України «Про теплопостачання».

Відповідно до положень Закону України «Про теплопостачання», газопостачання  об’єктів у сфері теплопостачання припиняється у разі порушення  теплогенеруючими,  теплопостачальними організаціями строку розрахунків за фактично спожитий природний газ та/або у разі відбору природного газу за відсутності у таких організацій планового обсягу поставки природного газу на поточний місяць, що виділяється  постачальником згідно з договором  на постачання природного газу, та/або в разі невиконання вимог статті 19-1 цього Закону.

 

  1. Кількісні та якісні значення показників результативності
Кількісні та якісні значення показників

результативності регуляторного акта

Значення

2014 року

Значення

2015 року

Розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів
Кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія акта На всіх суб’єктів господарювання, що здійснюють надання послуг з централізованого опалення.
Розмір коштів і час, що витрачається суб’єктами господарювання не розраховується
Рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основних положень акта Середній. Регуляторний акт розміщено на офіційному веб-сайті Мінрегіону України

 

  1. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

За результатами повторного відстеження визначено не ефективність дії регуляторного акта, через відсутність законодавчої бази поняття «технологічний мінімум споживання природного газу».

З урахуванням наведеного, є потреба щодо визнання такою, що втратила чинність постанови Кабінету Міністрів України від 13.11.2013 № 886 «Про затвердження Методики визначення технологічного мінімуму споживання природного газу для об’єктів у сфері теплопостачання» або внесення змін до чинних  нормативно-правових актів.

Наступне періодичне відстеження буде здійснено через три роки.

 

 

Перший заступник Міністра
регіонального розвитку, будівництва
та житлово-комунального господарства України                                                      В.А. Негода

Повернутися вгору