Роз’яснення щодо отримання відшкодування частини суми кредиту за державною програмою енергоефективності для ОСББ у 2018 році

16.04.2018

На даний час в Україні діє Державна цільова економічна програма енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2020 роки, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2010 № 243 (далі – Програма), в рамках якої реалізуються заходи щодо стимулювання населення, ОСББ/ЖБК до впровадження енергоефективних заходів. Відповідальним виконавцем Програми визначено Держенергоефективності.

Механізм реалізації Програми визначено Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2011 № 1056 «Деякі питання використання коштів у сфері енергоефективності та енергозбереження» (далі – Порядок).

Порядком передбачено стимулювання ОСББ, ЖБК до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування 40% суми кредиту (70% – для отримувачів субсидій), але не більш як 14000 гривень в розрахунку на одну квартиру багатоквартирного будинку за одним кредитним договором, залученим для придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів.

На виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» на реалізацію Програми передбачено фінансування в розмірі 400 млн гривень.

14 березня 2018 року на засіданні Уряду було прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 березня 2010 р. № 243 і від 17 жовтня 2011 р. №1056».

Цією постановою затверджено такі напрями використання 400 млн.грн. бюджетних коштів, передбачених на реалізацію Програми:

-7,72122 млн. грн. спрямовуються на відшкодування частини суми кредитів, залучених населенням на придбання «негазових» котлів (крім електричних);

-202,19878 млн. грн. – на відшкодування частини суми кредитів, залучених населенням на придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів (крім мешканців багатоповерхових будинків);

-190,08 млн. грн. – на відшкодування частини суми кредитів, залучених ОСББ на придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів.

Також удосконалено окремі норми Порядку використання вказаних коштів, зокрема для ОСББ передбачено можливість впровадження додаткового заходу – встановлення будинкового електричного опалення в окремих населених пунктах, де прийнято відповідні схеми теплопостачання, що передбачають децентралізацію систем опалення із застосуванням систем електричного опалення будинків.

Інформуємо, що Порядком уповноваженими установами для цілей кредитування визначено публічні акціонерні товариства «Державний ощадний банк України», «Державний експортно-імпортний банк України», ПАТ АБ «Укргазбанк» і ПАТ КБ «Приватбанк» (далі – уповноважені установи).

Обов’язковою умовою для включення уповноваженою установою відомостей до зведеного реєстру позичальників є подання таким позичальником до уповноваженої установи підтверджуючих документів. Позичальники зобов’язані подати до уповноваженої установи підтверджуючі документи не пізніше 30 листопада року, в якому укладено кредитний договір.

Для отримання додаткової інформації щодо відшкодування, механізму отримання державної підтримки можна звернутися безпосередньо до уповноважених банківських установ або до спеціалізованого Саll-центру Держенергоефективності із проведення роз’яснювальної роботи в частині економічних, технічних та правових засад участі у Програмі за e-mail: energoefect@saee.gov.ua та тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57, який працює щоденно з 09:00 до 17:30 (крім вихідних, перерва 13:00-13:30).

Також Держенергоефективності проводить постійну роботу з місцевими органами влади щодо розроблення місцевих програм підтримки енергоефективних заходів у житлових будинках. Наразі запроваджено 318 місцевих програм додаткового співфінансування заходів Програми. Завдяки цим програмам населення має змогу отримати більший розмір компенсації за кредитами – додатково 15-20% з місцевого бюджету. Щодо наявності відповідної місцевої програми та можливості участі в ній, необхідно звертатись до місцевих органів влади.

Повернутися вгору