Як проводиться ремонт та утримання об’єктів благоустрою населених пунктів?

08.04.2020

Під благоустроєм населених пунктів розуміють комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання стану території населеного пункту.

До об’єктів благоустрою населених пунктів належать: території загального користування, парки, пам’ятки культурної та історичної спадщини, майдани, площі, бульвари, проспекти, вулиці, дороги, пішохідні та велосипедні доріжки, пляжі, кладовища, прибудинкові території, території будівель інженерного захисту територій, території підприємств.

Законом України «Про благоустрій населених пунктів» визначено, що організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень. Благоустрій здійснюється в обов’язковому порядку на всій території населеного пункту.

Для забезпечення благоустрою територій органи державної влади та органи місцевого самоврядування можуть утворювати підприємства для утримання об’єктів благоустрою державної та комунальної власності або, в межах своїх повноважень, визначати на конкурсних засадах балансоутримувачів таких об’єктів.

Балансоутримувача, що здійснюватиме утримання і ремонт об’єкта благоустрою, який перебуває у приватній власності, визначає власник такого об’єкта благоустрою.

Належне утримання і своєчасний ремонт об’єкта благоустрою забезпечують власними силами підприємство та балансоутримувач.

Утримання об’єктів благоустрою здійснюється відповідно до статті 15 Закону «Про благоустрій населених пунктів» та Порядку проведення ремонту та утримання об’єктів благоустрою населених пунктів затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 23 вересня 2003 року № 154.

Вимоги цього Порядку обов’язкові для всіх організацій незалежно від їх відомчої належності та форм власності, які займаються ремонтом та утриманням об’єктів благоустрою населених пунктів.

Повернутися вгору