Громадянська безбар’єрність – рівний доступ до громадських процесів та політичного життя

26.08.2021

Суть демократії – рівні права для всіх, що закріплено на рівні Конституції.  Та на жаль, це не завжди означає рівні можливості. Ініціатива першої леді Олени Зеленської “Без бар’єрів” покликана цю ситуацію змінити. 

Доступ до процесів ухвалення рішень для всіх суспільних груп; рівний доступ чоловіків та жінок, людей з інвалідністю та людей без інвалідності до політичних процесів та функціонування політичних інститутів – це про громадянську безбар’єрність. План заходів на найближчі роки передбачає створення рівних можливостей для: 

  • Представництва у державних та місцевих органах влади;
  • Представництва у наглядових радах; 
  • Участі у політичному житті для всіх; 
  • Доступу до громадської участі; 
  • Створення середовища взаємоповаги та толерантності в політичному та громадському житті тощо.

Нагадаємо, аби створити комфортне середовище та рівні можливості для всіх без виключення, в Україні затверджена Національна стратегія безбар’єрності до 2030 року. Ініціатором розробки цього документу виступила перша леді Олена Зеленська. План заходів щодо виконання Нацстратегії на найближчі півтора роки вже затверджений Урядом. Розроблення проєкту Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Нацстратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні координував Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Повернутися вгору