Нацстратегія безбар’єрності: які першочергові заходи щодо освітньої безбар’єрності увійшли до Плану заходів?

09.08.2021

Вільний доступ до навчання для кожного протягом життя з урахуванням прав та інтересів маломобільних груп, молоді, батьків з дітьми до 6 років, людей літнього віку. Це про освітню безбар’єрність, до якої крокує Україна.

Нещодавно затверджений урядом План заходів на 2021-22 роки з реалізації  Нацстратегії безбар’єрності містить низку першочергових заходів Міністерства освіти і науки України на шляху до цієї мети. У найближчі півтора роки планується:

  • запровадити системне навчання освітян у роботі з людьми з особливими освітніми потребами; 
  • унормувати критерії доступності та комфорту освітніх просторів; 
  • розробити та впровадити державну програму раннього втручання; 
  • розвивати мережу університетів третього віку.

Зазначимо, над створенням Плану заходів працювали 15 міністерств, 47 громадських організацій та аналітичних центрів. Загалом він містить понад 250 проєктів. Йдеться про такі напрями, як фізична доступність громадських будівель, доступність шкільної освіти, створення стандартів інфраструктурної безбар’єрності, доступ до інтернету та інформації, участь у громадському житті, економічна безбар’єрність тощо.

Нагадаємо, аби створити можливості залучення всіх без виключення та комфортне середовище, в Україні була затверджена Національна стратегія безбар’єрності до 2030 року, ініціатором розробки якої виступила перша леді Олена Зеленська. План заходів щодо виконання Нацстратегії на найближчі півтора роки також вже затверджений урядом.

Розроблення проєкту Плану заходів з реалізації Нацстратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на 2021-2022 роки координував Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Повернутися вгору