На першому засіданні Ради безбар’єрності розглянули пріоритетні ініціативи від міністерств у кожному з шести напрямків безбар’єрності, які увійдуть до Плану заходів на 2021-2022 роки на виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Засідання відбулось під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та за участі першої леді Олени Зеленської.
«Безбар’єрність стає новою суспільною нормою. Зміни, які ініційовані на Раді безбар’єрності, стосуються не лише людей, котрі змушені стикатися з різними бар’єрами у своєму житті. Ці зміни насамперед про те, якою країною ми прагнемо бути. Країною, де кожен має рівні права та можливості. Країною без бар’єрів», – зазначила перша леді Олена Зеленська.
До розробки проєкту Плану заходів долучились 15 міністерств, 47 громадських організацій та експертів, було отримано понад 250 пропозицій. Стандарти доступності розроблялися за шістьма напрямами: освітній, інформаційний, цифровий, фізичний, соціальний та економічний. Очікується, що План заходів увійде до середньострокового Плану Дій Уряду.
«Наша мета — усунути фізичні, інформаційні, операційні та поведінкові бар’єри на національному та місцевому рівнях. Будинки, громадський транспорт, інформація, послуги, доступ до праці та громадської активності мають бути адаптовані для всіх груп населення. Рівні права та можливості для кожного громадянина — фундамент для створення безбар’єрного простору в Україні», — підкреслив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.
Зокрема, у проєкті Плану заходів визначені такі завдання для профільних міністерств та громадських організацій:
«Новий стандарт для України — безбар’єрний простір. Зокрема, у Мінрегіоні наразі проводиться робота щодо внесення змін до Державних будівельних норм по інклюзивності та запровадження відповідних стандартів. Також на законодавчому рівні буде посилюватись відповідальність тих, хто здійснює будівельні роботи на об’єктах будівництва», — зазначила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.
Наразі триває громадське обговорення проєкту Плану заходів (https://bit.ly/3xy2VUG) – до участі запрошені представники громадських організацій, аналітичних центрів, вітчизняні та міжнародні експерти з питань безбар’єрності, представники місцевого самоврядування.
Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад те територій України зазначив, що в Україні запровадили щорічний моніторинг безбар’єрності об’єктів та послуг.
Довідково
Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні була розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента України від 3 грудня 2020 року «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні».
Розроблення проєкту Плану заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на 2021-2022 роки координує Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.
Експертний консорціум, який сформували Центр економічного відновлення, ІСАР Єднання та ГО «Безбар’єрність», надає аналітичну та технічну підтримку міжвідомчій робочій групі при Кабінеті Міністрів для розробки Плану заходів з реалізації Нацстратегії безбар’єрності.