Українські вокзали та аеропорти стануть доступнішими для маломобільних груп населення

03.08.2021

Міжнародний аеропорт «Бориспіль» та Центральний залізничний вокзал у Києві обрані пілотними об’єктами, на яких буде запроваджено сучасні стандарти безбар’єрності. Це передбачено флагманським проєкт Міністерства інфраструктури, який увійшов до Плану заходів з реалізації Нацстратегії безбар’єрності.

Згідно з ним, принципи доступності спочатку впроваджуватимуть на найбільш масштабних об’єктах залізничної, дорожньої та авіаційної інфраструктури, якими щодня користуються десятки тисяч громадян.

«Ми в кожній транспортній галузі вже обрали об’єкти та реалізуємо на них пілотні проєкт. В майбутньому саме ці пілотні об’єкти мають стати еталонними, на які рівнятиметься вся галузь», – розповів під час другого засідання Ради безбар’єрності Міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

На обраних пілотних об’єктах планується забезпечити безбар’єрну навігацію по будівлях та території, підвищити кваліфікацію персоналу, створити необхідні умови доступності для батьків з дітьми, літніх людей, осіб з інвалідністю та інших представників маломобільних груп. Також буде оновлено наповнення сайтів цих об’єктів відповідно до новітніх міжнародних стандартів вебдоступності.

У Міністерстві кажуть, що завдяки цим змінам пасажири отримають позитивний досвід подорожей як від користування транспортною інфраструктурою, так і від сервісної підтримки.

Вже до кінця липня міністерство планує завершити моніторинг пілотних об’єктів на предмет доступності, після чого пройдуть відкриті обговорення можливостей їх покращення. По кожному об’єкту буде сформовано плани заходів із забезпечення доступності, реалізація яких триватиме до кінця наступного року.

Досвід пілотних об’єктів зі створення доступного, комфортного для всіх середовища планується масштабувати на всю країну.

«Стандарти інфраструктурної безбар’єрності» – один із 7 флагманських проєкт, які увійшли до Плану заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, ухваленої в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської. Всього План заходів включає понад 250 проєкт, які буде реалізовано 15 міністерствами.

Повернутися вгору