В Україні планують забезпечити інтернетом 95% сільського населення до 2024 року

08.04.2021

Розвиток цифрової інфраструктури особливо на селі – одне з завдань Національної стратегії в напрямку створення цифрової безбар’єрності. Стратегія розробляється в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської та має на меті зробити безбар’єрність новою суспільною нормою.

Сьогодні 35% сільських жителів не мають можливості користуватися інтернетом. Майже 53% українців не мають базових цифрових навичок. А люди з інвалідністю потребують особливих програм та гаджетів, які дозволять виходити в онлайн.

Щоб забезпечити рівні цифрові права для всіх без виключення, Нацстратегія пропонує пакет ініціатив у трьох напрямках:

  • доступ до підключення до цифрової інфраструктури
  • доступ до отримання цифрових навичок
  • доступ до сервісів.

Зокрема, пропонується до 2024 року забезпечити доступ до швидкісного інтернету для 95% жителів українських сіл. Серед ініціатив також проведення повної комп’ютеризації об’єктів публічної інфраструктури (опорних шкіл, лікарень, пошти, державних структур, бібліотек) в селищах та маленьких містах. Щоб дистанційно навчатися, працювати, отримувати онлайн послуги мали можливість не лише мешканці міст, але й жителі села.

Заклади освіти та культури, бібліотеки пропонують оснастити спеціальним програмним забезпеченням, яке відкриє доступ до них людям з різними формами інвалідності. Також людей з інвалідністю планується забезпечити термінальним обладнанням та спеціальними програмами, що дозволить їм користуватися інтернетом. Це допоможе їм отримувати онлайн нові знання, професії, долучатися до культурних подій та бути включеними у суспільне життя.

Щоб відкрити рівний доступ до цифрової освіти, Стратегія передбачає проведення широких інформаційних кампаній та адаптацію програм цифрових навичок для людей похилого віку та для людей з порушенням зору, слуху, мовлення. Тобто люди з певними порушеннями матимуть змогу навчитися цифровій грамотності у зручний для них спосіб та користуватися всіма перевагами цифрового світу.

Серед ініціатив, закладених у Нацстратегію, створення цифрових сервісів, які дозволять автоматизувати титрування, озвучування та переклад. Також пропонується створити на цифровому порталі “Дія” блок соціальних послуг для вразливих суспільних груп, щоб звести відстань до необхідної послуги для літньої людини або людини з інвалідністю до декількох кліків в телефоні.

Довідка

Цифрова безбар’єрність – один із шести напрямів Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, яку розробляють за ініціативою першої леді Олени Зеленської та на виконання указу Президента України. Головна мета Стратегії зробити безбар’єрність активною державною політикою та новою суспільною нормою. Вже у квітні фінальну версію Стратегії винесуть на розгляд та затвердження Кабінету Міністрів України.

Повернутися вгору