Про стан виконання Мінрегіоном пункту 16 розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.05.2016 № 424-р «Про затвердження плану заходів з підготовки та відзначення 25-ї річниці незалежності України»

17.11.2016

Відповідно до пункту 16 розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.05.2016 № 424-р «Про затвердження плану заходів з підготовки та відзначення 25-ї річниці незалежності України» Мінрегіону спільно з Державною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, обласними та Київською міською державними адміністраціями і волонтерськими організаціями доручено розробити програму із забезпечення доступності до житлових будинків (квартир), в яких проживають особи, які стали інвалідами внаслідок участі в Революції Гідності та антитерористичній операції в Донецькій і Луганській областях.

Разом з тим, великий резонанс у засобах масової інформації та в соціальних мережах викликала ситуація у Полтаві стосовно притягнення до відповідальності жінки, яка у зв’язку з інвалідністю пересувається на кріслі колісному, за облаштування пандусом її власної будівлі.

Унаслідок зазначеної події та у зв’язку із багаточисельними зверненнями від людей з інвалідністю стосовно необхідності роз’яснення процедури будівництва пандусів Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю В.М. Сушкевич звернувся до Кабінету Міністрів України з проханням напрацювати відповідну дорожню карту, якою буде визначено покроковий механізм будівництва пандусів для забезпечення необхідних умов доступності для вказаної категорії населення.

З метою розв’язання зазначеної проблеми Кабінет Міністрів України доручив Мінрегіону разом із іншими зацікавленими центральними органами виконавчої влади, обласними і Київською міською державними адміністраціями розглянути питання, порушене у зверненні Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю В.М. Сушкевича, та розробити відповідний механізм, що дозволить вирішувати питання будівництва пандусів.

Наразі Мінрегіоном отримано пропозиції обласних та Київської міської державних адміністрацій, які містять глибокий аналіз діючого законодавства в частині, що стосується прибудови пандусів, його недоліки та конкретні і виважені пропозиції стосовно врегулювання процедури встановлення пандусів на законодавчому рівні.

Після завершення детального вивчення вказаних пропозицій, а також обговорення їх з фахівцями зацікавлених центральних органів виконавчої влади (зокрема: Мінсоцполітики, Мінагрополітики та Держархбудінспекції України) будуть підготовлені відповідні пропозиції щодо визначення процедури будівництва пандусів для подальшого інформування Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю та усіх інших інституцій громадянського суспільства.

Слід також зазначити, що виконання зазначеного завдання позитивно сприятиме виконанню пункту 16 плану заходів з підготовки та відзначення 25-ї річниці незалежності України, затвердженомурозпорядженням Кабінету Міністрів України від 05.05.2016 № 424-р.

Повернутися вгору