Роз’яснення щодо порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів IV-V категорій складності

28.01.2016

Загальні засади отримання права на виконання будівельних робіт визначені статтями 34 та 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Виконання будівельних робіт на об’єктах, що належать до IV і V  категорій складності, здійснюється після видачі замовнику Держархбудінспекцією України дозволу на виконання будівельних робіт.

Процедура отримання дозволу та його форма визначені Порядком виконання будівельних робіт (далі – Порядок), який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 466.

Замовнику (його уповноваженій особі) на бланку згідно з додатком 5 до Порядку необхідно заповнити заяву про отримання дозволу на виконання будівельних робіт, до якої додаються:

копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію;

проектна документація на будівництво, розроблена та затверджена в установленому законодавством порядку;

копія документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду, або письмова згода його власника на проведення будівельних робіт у разі реконструкції, реставрації, капітального ремонту об’єкта;

копія ліцензії, яка дає право на виконання будівельних робіт, засвідчена в установленому порядку (подається у разі потреби);

копії документів про призначення осіб, відповідальних за виконання будівельних робіт, та осіб, які здійснюють авторський і технічний нагляд;

копії кваліфікаційних сертифікатів, засвідчені в установленому порядку (подаються з 1 червня 2012 р., крім сертифікатів інженерів технічного нагляду, які подаються з дня набрання чинності Порядком).

Після заповнення заяви її разом з пакетом документів необхідно подати до Держархбудінспекції України особисто, чи надіслати рекомендованим листом з описом вкладення.

Інспекція протягом десяти робочих днів з дати надходження до неї заяви з пакетом документів приймає рішення про надання дозволу або відмову в його видачі.

У разі втрати або пошкодження дозволу Інспекція видає безоплатно його дублікат протягом десяти робочих днів після надходження від замовника відповідної заяви з підтвердженням розміщення ним у засобах масової інформації повідомлення про втрату чи поданням пошкодженого дозволу.

    Повернутися вгору