Державна підтримка індивідуальних сільських забудовників – один з пріоритетних напрямків роботи Мінрегіону

20.10.2016

На розширеному засіданні Ради асоціації «Власний дім» за участю Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, яке відбулося 19 жовтня поточного року, було підбито підсумки серії розширених виїзних кущових засідань по областях, а також проаналізовано виконання регіональних програм «Власний дім» за 9 місяців 2016 року.

У засіданні прийняв участь народний депутат України, Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Василь Амельченко.

За словами народного депутата України, на сьогодні є надзвичайно важливим виділення коштів із загального фонду державного бюджету для надання кредитів за програмою «Власний дім».

«Враховуючи низький рівень доходів сільського населення, це фактично єдина програма в Державі, яка дає можливість сільським жителям покращити власні житлові умови через отримання пільгових кредитів на будівництво житла та його благоустрій під 3% річних.

«Мною, як Першим заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, будуть вжиті всі заходи для вирішення питання належного фінансування програми «Власний дім» за рахунок загального фонду державного бюджету у 2017 році» – сказав Василь Амельченко.

На засіданні також були присутні представники обласних державних адміністрацій Дніпропетровської, Сумської та Харківської областей.

Керівниками обласних фондів було наголошено на важливості та результативності проведення серії розширених виїзних кущових засідань у областях.

«Завдяки організаційній підтримці Мінрегіону, було створено плацдарм для впровадження регіональних програм «Власний дім» через проведення засідань, на яких було присутнє керівництво областей. Дані зустрічі надали можливість обміну інформацією та досвідом, звернули увагу керівництва областей на актуальність даної Програми і як наслідок активізували діяльність обласних фондів підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» – зазначили керівники фондів.

Директор Департаменту державних програм та розвитку житлового будівництва Наталія Козловська відмітила, що протягом 2016 року було профінансовано за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів майже 90,0 млн.грн., незважаючи на те, що обсяги фінансування з державного бюджету не змінювались в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, за рахунок місцевих бюджетів збільшено фінансування майже на 11,0 млн. гривень.

«Найбільші обсяги фінансування станом на 01.10.2016 року спостерігаються по Закарпатській (13,3 млн.грн.), Херсонській (10,5 млн.грн.), Волинській (9,9 млн.грн.), Вінницькій (9,5 млн.грн.), Запорізькій (8,9 млн.грн.) та Чернігівській (7,3 млн.грн.) областях» – зазначила Наталія Козловська.

Також зазначила, що не всі області приділяють достатньої уваги для реалізації цієї програми на своїй території.

Так, Сумській обласній державній адміністрації необхідно затвердити обласну цільову програму підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2016-2020 роки, Харківській (надано всього 3 кредити на суму 0,5 млн.грн.), Кіровоградській, Черкаській та Дніпропетровській облдержадміністраціям необхідно вжити заходів для використання у повному обсязі можливостей програми на території областей для підвищення рівня забезпеченості житлом сільського населення.

19.10.2016

Довідка:

На сьогодні це єдина програма, яка дає можливість сільським жителям отримати пільгові кредити (під 3% річних та багатодітним сім’ям безвідсотково) на будівництво житла та його благоустрій.

Відповідно до програми кредитування сільських забудовників реалізація її заходів здійснюється за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів, а також інших джерел, що не суперечать чинному законодавству

Починаючи з 2010 року фінансування зазначеної програми за рахунок загального фонду державного бюджету не здійснюється. Надання кредитів за програмою забезпечення індивідуальних забудовників житлом на селі відбувається на зворотній основі, що дає змогу реалізувати заходи програми щорічно.

З початку квітня поточного року за організаційної підтримки Мінрегіону асоціацією «Підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» було проведено серію виїзних кущових засідань за участю керівників облдержадміністрацій та обласних рад, представників Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, Українського об’єднання «Укрсількомунгосп», голів райдержадміністрацій, сільських та селищних голів, голів об’єднаних територіальних громад, а також народних депутатів України по п’яти групах областей з центрами у містах Запоріжжі, Рівному, Івано-Франківську, Миколаєві та Чернігові.

Повернутися вгору