Державна програма забезпечення молоді житлом розрахована на молоді сім’ї, у яких вік кожного із подружжя становить до 35 років.

25.01.2016

Програма надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 №967, врегульовується чинним на сьогодні Порядком надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла, що затверджений постановою Кабінету Міністрів від 29.05.2001 № 584.

Згідно з умовами участі у Програмі кандидат має перебувати на квартирному обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Кредити на будівництво та придбання житла надаються  терміном до 30 років під 3% річних.

При цьому позичальник, який має одну дитину, звільняється від сплати відсотків, сім’я з двома дітьми не сплачує ще й 25% суми зобов’язань за кредитом, а багатодітним сім’ям держава погашає 50% кредиту. Це безпосередньо сприяє поліпшенню демографічної ситуації в країні.

Участь у Програмі дозволяє підтримувати талановиту та професійно підготовлену молодь, є одним із реальних кроків держави по створенню умов для розвитку особистості та, фактично, інвестиціями у майбутнє України.

Підтримка молодих сімей – важливий напрямок соціальної політики держави, що є кращою світовою практикою, а незалежний комп’ютеризований рейтинг черговості отримання кредитів, запроваджений з 2005 року, робить цю Програму максимально прозорою та відкритою.

За 20 років, у тому числі за активної участі місцевих бюджетів, надано близько 11,5 тис. молодіжних кредитів.

На цей час Програма фінансується за рахунок коштів місцевих бюджетів та повернення коштів від раніше наданих кредитів до спеціального фонду.

З метою отримання роз’яснень або більш детальної інформації пропонуємо звернутися до Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву»

Повернутися вгору