Програма здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов (3/13)

25.01.2016

Програма здешевлення вартості іпотечних кредитів (далі – Програма), визначена Порядком здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 №343.

Програма розрахована на соціально-активну молодь, бізнес, середній клас, людей, які хочуть і намагаються вирішувати свою житлову проблему власними силами  за рахунок залучення кредитних ресурсів банків.

За цією Програмою держава компенсує громадянам, що потребують поліпшення житлових умов, частину процентної ставки за іпотечними кредитами (13%). Кредити  надаються на 15 років за ставкою не більше 16% річних з першим внеском 25%.

З 2012 року за цією Програмою надано більше 3,5 тис. кредитів. Вона дає швидкий економічний ефект, хоча і створює довгострокові зобов’язання держави, є популярною та підтримується всіма учасниками: громадянами, забудовниками, банками.

У державному бюджеті на реалізацію цієї Програми передбачено видатки лише на обслуговування раніше укладених договорів.

Повернутися вгору