Відбулося розширене засідання Ради асоціації “Власний дім”

05.04.2016

5 квітня поточного року у приміщенні Мінрегіону  відбулося чергове розширене засідання Ради асоціації «Власний дім» за участі керівників обласних фондів підтримки індивідуального житлового будівництва на селі.

На засіданні підводили підсумки виконання регіональних програм «Власний дім» у 2015 та у 1 кварталі 2016 року, фінансування бюджетної програми «Державне пільгове кредитування індивідуальних сільських забудовників на будівництво (реконструкцію) та придбання житла» та опрацювували питання участі у програмі таких соціально незахищених категорій населення такі як, внутрішньо переміщені особи та учасників антитерористичної операції.

За інформацією директора Департаменту державних програм та розвитку житлового будівництва Наталії Козловської, учасники бойових дій в антитерористичній операції та внутрішньо переміщені особи мають право на отримання кредиту за рахунок кредитних ресурсів фондів за умови їх проживання (або переселення для постійного проживання) у сільській місцевості в межах сіл і селищ, а також за межами сіл і селищ у відокремлених фермерських садибах. Разом з тим, однією із вимог для підтвердження права зазначених осіб на одержання кредиту є представлення відповідної довідки органу місцевого самоврядування про ведення позичальником особистого селянського господарства та/або довідку про працевлаштування позичальника на підприємстві, в установі та організації, зазначених у пункті 4 Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5.10.1998 № 1597.

Також на засіданні асоціація “Власний дім” затвердила проведення розширених виїзних кущових засідань в областях для обговорення всіх вищезазначених проблемних питань.

Довідково: Законом України «Про Державний Бюджет України на 2016 рік» на реалізацію програми пільгового кредитування індивідуальних сільських забудовників «Власний дім» передбачено 40 млн. грн., з місцевих бюджетів – 63,8 млн. гривень.

 

Повернутися вгору