Інформація до Всеукраїнського тижня громадського здоров’я

08.04.2019

Затвердженою Президентом України Стратегією сталого розвитку «Україна – 2020» визначено, що метою державної політики у сфері охорони здоров’я є кардинальне, системне реформування, спрямоване на створення системи, орієнтованої на пацієнта, здатної забезпечити медичне обслуговування для всіх громадян України на рівні розвинутих європейських держав.

Впровадження медичної реформи Урядом здійснюється відповідно до Закону України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» від 14.11.2017 № 2206-VIII.

Спільним наказом МОЗ України та Мінрегіону від 06.02.2018 № 178/24, зареєстрованим в Мін’юсті 21.02.2018 № 215/31667 затверджено Порядок формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги, який визначає механізм та умови формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги, а також порядок розроблення і затвердження  плану спроможної мережі надання первинної медичної допомоги.

Відповідно до зазначеного Порядку, плани спроможних мереж надання первинної медичної допомоги розроблено у 24 областях України та затверджено відповідними розпорядженнями голів обласних державних адміністрацій за погодженням з Міністерством охорони здоров’я України.

У 2017-2019 роках у державному бюджеті Мінрегіону було передбачено кошти в обсязі 6,0 млрд. гривень на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. Кабінетом Міністрів України 06.12.2017 року було прийнято порядок та умови надання субвенції та розподілено між регіонами її обсяг (постанова КМУ №983).

На сьогодні наказами Мінрегіону Субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості розподілено у обсязі 3,378 млрд. гривень, а саме, до фінансування затверджено 517 проектів будівництва амбулаторій на загальну суму 3,088 млрд. гривень по всім областям України та придбання 517 автомобілів для цих амбулаторій на суму 258,5 млн. гривень. Крім того, до фінансування затверджено придбання 63 автомобілів для існуючих амбулаторій на суму 31,5 млн.гривень.

Нові сучасні медичні амбулаторії, які наразі будуються у сільській місцевості – це доступність медичної допомоги для кожного сільського мешканця, це зручні та комфортні умови для пацієнтів, сучасне обладнання, включаючи телемедицину та службовий транспорт.

Сьогодні завершено будівництво 55 амбулаторій, з них 18 в Кіровоградській області, 5 в Дніпропетровській, 6 в Миколаївській, 2 в Київській тощо. Ще 34 амбулаторії планується завершити у квітні.

Також здійснюється придбання автомобілів для підвезення ліків, що працюють в амбулаторіях в сільській місцевості та придбання телемедичного обладнання для цих амбулаторій.

Амбулаторія в с.Старі Петрівці (провулок Кремінського, 7а) Вишгородського р-ну, Київської області
Амбулаторія в с.Старі Петрівці (провулок Кремінського, 7а) Вишгородського р-ну, Київської області

Амбулаторія в с.Старі Петрівці (провулок Кремінського, 7а)
Вишгородського р-ну, Київської області

Амбулаторія в с. Протопопівка Приютівська ОТГ, Кіровоградська область
Амбулаторія в с. Протопопівка Приютівська ОТГ, Кіровоградська область

Амбулаторія в с. Протопопівка Приютівська ОТГ,
Кіровоградська область

Повернутися вгору