Національна база даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель: Середньострокові плани впровадження енергоефективних заходів для будівель 12 ОДА

11.08.2021

Національна база даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель, що другий рік поспіль впроваджується в Україні за ініціативи Мінрегіону за підтримки проекту GIZ “Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні”, продовжує демонструвати ефективні інструменти та практичні вигоди для бюджетних установ обласних державних адміністрацій.

Всього до роботи в базі залучено 24 обласні державні адміністрації, створено 13500 об’єктів по 2235 закладам у 842 населених пунктах, внесено та перевірено понад 700 тис. технічних показників. У 24 обласних державних адміністраціях сформовані та постійно оновлюються в публічному доступі рейтинги енергоефективності будівель обласних бюджетних установ.

Наступним кроком для ОДА стало планування енергоефективних заходів через формування Середньострокових планів впровадження енергоефективних заходів задля забезпечення максимального використання наявного потенціалу підвищення рівня енергоефективності будівель та уникнення повторних ремонтів, невірної послідовності заходів і т.д.

В рамках пілотного проекту за першими 12-ма ОДА на основі аналізу внесених даних про енергоспоживання сформовані та оприлюднені 1 тис. Середньострокових планів впровадження енергоефективних заходів:

Наявність якісних планів реновації будівель та їх дотримання сприятиме ефективнішому витрачанню бюджетних коштів, ніж точкове та хаотичне запровадження ремонтних робіт, та призведе до сталого зростання комфорту перебування громадян у будівлях, отримання високої позиції в рейтингах енергоефективності будівель.

Повернутися вгору