Зменшення енергоспоживання та викидів СО2 в секторі багатоквартирних житлових будинків м. Долина Івано-Франківської області

05.12.2018
Термін реалізації проекту 2015-2018 роки
Проблемні питання, що вирішуються проектом Постійне зростання зовнішньої залежності від енергоресурсів, збільшення їхньої вартості змушує як державу, так і громаду шукати шляхи збереження енергії. За підрахунками експертів, сьогодні, левова частка втрати тепла втрачається саме через багатоквартирні будинки, а саме через старі вікна, не утеплені стіни, щілини в міжпанельних швах, під’їзди, що не закриваються, холодні горища, підвали будинків і т.д. Багатоквартирні будинки в м. Долина, так само як і в більшості містах України, споруджувались без врахування технологій збереження енергії, оскільки блакитне паливо в той час було досить дешеве.
Зважаючи на існування вищезазначених проблем та в умовах швидкого зростання вартості енергоресурсів проектом запроваджено механізм співфінансування капітальних ремонтів будинків (населення – міський бюджет – грантові кошти).
Суть проекту Зменшення енергоспоживання та викидів СО2  в секторі багатоквартирних будинків міста Долина, створення демонстраційної моделі виконання заходів з утеплення будинків.

В рамках реалізації проекту, передбачається виконання заходів з утеплення огороджуючих конструкцій будинків:

– зовнішніх стін мінеральною ватою товщиною 100мм по технології крайзель;

– цоколів пінопластом 80 мм;

– дахових перекриттів;

– утеплення відкосів вікон та дверей пінопластом товщиною 20мм.

А також додаткові заходи:

– заміна відливів на вікнах;

– ремонт балконних плит;

– ремонт карнизів;

– заміна водостічних труб.

Особливості проекту Внаслідок власного співфінансування на енергоефективні заходи в будівлі, мешканці зможуть не тільки покращити свої умови проживання, а й побачити економічні вигоди, у них формуватиметься відповідальне ставлення до спільного майна і обов’язок його утримувати, зберігати та покращувати.
Вартість та джерела фінансування проекту Вартість на 2016 рік – 1939,397 тис.грн., в т.ч.:

–  кошти міського бюджету – 316,800 тис.грн.

–  кошти жителів – 164,561 тис.грн.

–  кошти гранту – 1458,036 тис.грн.

Ступінь завершеності проекту Проект реалізовано в 2016 році частково в 5-ти будинках (Грушевського,1а, Грушевського,2, Грушевського,3, Грушевського,3а, Грушевського, 21)  із 17.
Територія охоплення проекту Долинський район, м.Долина
Ініціатори та основні виконавці проекту Ініціатор – Долинська міська рада, виконавець – комунальне підприємство «Управління комунальним майном»
Сектор впровадження проекту Житловий фонд
Сфера впровадження проекту Експлуатація будівель
Основні технологічні рішення в проекті Термоізоляція будівель, зменшення енергоспоживання та викидів СО2  в секторі багатоквартирних будинків
Економія енергоресурсів від проекту Природний газ – 204309 м3/ рік
Заощадження коштів від реалізації проекту 51000 грн/рік – утримання будинків

1409732,1 грн – комунальні послуги

Ефективність реалізації проекту Дуже висока
Додаткова інформація щодо реалізації проекту Від реалізації Проекту вдасться досягти наступних результатів:

· поліпшиться естетичний вигляд споруди та покращиться загальний мікроклімат у будинках (під’їздах), де будуть реалізовані енергоефективні заходи.

· підвищиться рівень солідарної та особистої відповідальності співвласників за утримання та обслуговування спільного майна.

· зросте комфорт співвласників, а також зменшиться поточні витрати на комунальні послуги як додатковий ефект (за рахунок покращання енергозбереження);

· скорочення витрат на утримання та експлуатацію багатоквартирних житлових будинків.

Повернутися вгору