Кращі практики впровадження проектів енергоефективності м. Мелітополь, Запорізької області

04.01.2019
Термін реалізації проекту 10.2017 –  06.2018
Проблемні питання, що вирішується проектом Економія бюджетних коштів для оплати енергоносіїв.
Енергонезалежність обʼєкту.
Зменшення теплових витрат.
Суть проекту Заміна 42 вікон на енергозберігаючі металопластикові.
Заміна в будівлі Центру реабілітації для осіб з інвалідністю 318 ламп розжарювання на Led лампи. Заміна 18 ламп зовнішнього освітлення на Led лампи.
Встановлення 20 сонячних панелей потужністю 5,2 кВт для внутрішнього освітлення Центру реабілітації для осіб з інвалідністю.
Встановлення теплового насосу потужність 12 кВт для підігріву води в басейні Центру реабілітації для осіб з інвалідністю.
Особливості проекту З 2007 року Центр працює за програмою «Надання реабілітаційних послуг жителям довколишніх районів: Мелітопольського, Якимівського та Приазовського”. Тобто надає необхідні послуги не тільки мешканцям м. Мелітополя  та має регіональне значення. У листопаді 2011 року, Мелітопольська міська рада прийняла рішення про створення в місті Центру реабілітації змішаного типу для інвалідів і дітей-інвалідів, що дало можливість людям з обмеженими фізичними можливостями не тільки дитячого віку, а й віком старше 18 років, отримувати реабілітаційні послуги з метою адаптації і інтеграції в суспільство. За 14 років функціонування більш ніж понад 1500 дітей та 200 дорослих людей з обмеженими фізичними можливостями отримали реабілітаційні послуги. Центр обслуговує 287 осіб (135 – діти, 152 – дорослі), з яких 16 – внутрішньо переміщені особи.
Вартість та джерела фінансування проекту 1,2  млн. грн – гранти та міжнародна технічна допомога;
Ступінь завершеності проекту проект реалізовано повністю.
Територія охоплення проекту Будівля Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Мелітопольської міської ради Запорізької області.
Ініціатори та основні виконавці проекту органи місцевого самоврядування та їх структурні підрозділи;
Сектор впровадження проекту комунальні/державні заклади освіти, охорони здоров’я, культури;
Сфера впровадження проекту експлуатація житла/будівель;
освітлення;
електропостачання;
Основні технологічні рішення в проекті заощадження енергії (встановлення енергоефективного теплотехнічного і електротехнічного обладнання, енергоощадних ламп, впровадження когенерації, проведення термоізоляції будівель тощо);
Економія енергоносіїв від проекту Електроенергія – 36 321 кВт/рік;
в. т. Числі – 4,467 т .у. п./рік.
Заощадження коштів від реалізації проекту 93 428,5 грн/рік .
Ефективність реалізації проекту середня
Повернутися вгору