Модернізація системи вуличного освітлення міста Запоріжжя

21.12.2018
Термін реалізації проекту 2014-2023 роки (І етап 2014-2020, основна фаза 2019-2023)
Проблемні питання, що вирішуються проектом Модернізація системи вуличного освітлення міста для зменшення видатків міського бюджету на її експлуатаційні витрати та сплати за використану електричну енергію.

Соціальний аспект: забезпечення належного рівня та якості освітленості вулиць міста, зменшення випадків правопорушень та скоєння ДТП, утворення нових робочих місць, покращення естетичного вигляду вулиць міста

Суть проекту Проект передбачає модернізацію системи вуличного освітлення шляхом заміни 42 000 діючих світильників на сучасні енергоефективні світлодіодні,

з них І етап – 6 000 світильників.

Передбачається встановлення світильників, що забезпечують більш якісне освітлення при зменшенні споживання електроенергії та довшому терміні служби.

Особливості проекту Зменшується встановлена потужність світильників на 3 045 кВт    (І етап – 430 кВт), що дозволить вводити в експлуатацію нові світлоточки, будувати освітлення на неосвітлених вулицях без збільшення енерговитрат.

Зникає потреба матеріальних витрат на утилізацію електроламп (ртутних).

Зменшуються витрати на утримання та ремонт світильників у розмірі 25 600 тис. грн. (І етап – на 3 700 тис. грн.)

Вартість та джерела фінансування проекту Загальна вартість проекту 530 млн. грн.

І етап (81,6 млн. грн) – фінансування з бюджету розвитку міста (Програма розвитку інфраструктури та комплексного благоустрою міста Запоріжжя)

Основна фаза проекту (448 млн. грн.) – кредитні кошти

Ступінь завершеності проекту Проект у стадії реалізації (14 %)
Територія охоплення проекту Всі райони міста Запоріжжя
Ініціатори та основні виконавці проекту Департамент інфраструктури та благоустрою Запорізької міської ради, комунальне підприємство електромереж зовнішнього освітлення «Запоріжміськсвітло»
Сектор впровадження проекту Інженерні мережі та споруди
Сфера впровадження проекту Освітлення вуличне
Основні технологічні рішення в проекті Заощадження енергії (встановлена потужність енергоощадних ламп на 3,03 МВт менша за потужність існуючих, за І етапом – на 0,43 МВт).

Зменшення експлуатаційних витрат (зараз річні витрати на ремонт та обслуговування складають майже 31,2 млн грн.) та витрат на утилізацію ламп (зараз на рік витрати складають до 65,0 тис. грн)

Економія енергоносіїв від проекту Очікувана економія електроенергії
5 100 тис. кВт*год/рік (41,5 млн. т у. п.)І етап 730 тис. кВт*год (5,9 млн. т у. п.)
Заощадження коштів від реалізації проекту 49 920 тис. грн/рік, І етап – 7 130 тис. грн.
Ефективність реалізації проекту Середня
Додаткова інформація щодо реалізації проекту Проводиться робота щодо залучення коштів міжнародних фінансових організацій для реалізації основної фази проекту
Повернутися вгору