Нове будівництво біогазового енергетичного комплексу електричною потужністю 4,232 МВт у м. Запоріжжя, полігон ТПВ-1, вул. Базова 10-Д

23.04.2019
Термін реалізації проекту Березень 2019 року
Проблемні питання, що вирішується проектом Дегазація полігону ТПВ-1 у м. Запоріжжя, покращення екології міста Запоріжжя та Запорізької області, розвиток альтернативної енергетики, досягнення енергетичної ефективності України
Суть проекту Проектована біогазова електростанція призначена для виробництва електроенергії шляхом безпосереднього перетворення енергії біогазу вилученого з твердих побутових відходів в електричну енергію за рахунок роботи когенераційного обладнання та газотранспортної системи.
Будівництво першої черги біогазової електростанції загальною встановленою потужністю 4,232 МВт було завершено у грудні 2018 року.
Проектом біогазової електростанції передбачено поділ на дві черги в частині генеруючої потужності, 2 електродвигуни вже встановлено на першій черзі.
Високої ефективності використання запроектованої біогазової станції досягнуто за рахунок застосування у проекті комплексного підходу та постачання відповідного комплексного, якісного обладнання. Дане обладнання відповідає сучасним досягненням альтернативної енергетики, що дозволяє отримати максимально ефективне перетворення та генерацію електричної енергії.
В процесі перетворення вивільненого біогазу на електричну енергію застосовуються когенераційні модулі типу JGC 320 GL-L.L потужністю 1067кВт (у кількості 2 шт.) виробництва компанії GE Janbacher.
Розрахункові річні обсяги виробництва електроенергії по 1 черзі 16 928 00 кВт/год. Після отримання повного пакету дозвільної документації та введення електростанції в експлуатацію з 01 березня 2019 року розпочато виробництво електричної енергії.
Особливості проекту Перший в Україні проект, що базується на виробництві електричної енергії з біогазу вилученого з твердих побутових відходів такого рівня потужності. Загальна проектована потужність проекту становить 4,232 МВт. Проект сприяє втіленню провідних технологій виробництва електричної енергії з твердих побутових відходів, є прикладом сучасної моделі об’єднання технологій енергоефективності та технологій захисту природи, сприяє втіленню світового досвіду у галузях поводження з відходами, захисту екології. Проект реалізовано в умовах динамічного формування нового ринку енергетики в Україні з дотриманням вимог чинного законодавства, компанія отримала ліцензію з виробництва електричної енергії з альтернативних джерел та «зелений тариф».
Вартість та джерела фінансування проекту – Станом на поточний період залучено запозичені кошти 100% коштів
запозичено у небанківських позикодавців
Ступінь завершеності проекту – 50%;
– проект реалізовано частково (1 черга); 
Територія охоплення проекту Місто Запоріжжя
Ініціатори та основні виконавці проекту – проект реалізовано при підтримці місцевої влади та мера міста Запоріжжя Буряка Володимира Вікторовича
– ініціатором проекту є ТОВ «БІОГАЗ-УКРАЇНА»( ТОВ «ВЕЛЬТУМ -УКРАЇНА»)
Сектор впровадження проекту – інженерні мережі і споруди; 
Сфера впровадження проекту – електропостачання;
– утилізація твердих побутових відходів тощо .
Основні технологічні рішення в проекті – проект є унікальним за технологічним рішенням.
Економія енергоносіїв від проекту Розрахункові річні обсяги виробництва електроенергії по 1 черзі 16 928 00 кВт/год. 
Заощадження коштів від реалізації проекту – реалізація проекту досягнути виключно за рахунок приватних інвестицій
Ефективність реалізації проекту – висока;
Додаткова інформація щодо реалізації проекту

Проект сприяє розвитку альтернативної енергетики

Повернутися вгору