Досвід з реалізації ПДСЕР м. Славутича до 2020 року — проведення термомодернізації 2-х муніципальних об’єктів бюджетної сфери

30.05.2017

 

На сьогодні не залишаються осторонь українські міста. Розуміючи свою роль у скороченні споживання енергії та використанні відновлювальних джерел енергії (далі – ВДЕ), мери активно долучаються до провідної ініціативи Європейського союзу – Угода мерів. За цією Угодою, що вже об’єднала до 130 населених пунктів України такі містечка, як Долина, Жмеренка, Жовква, Конотоп, Краматорськ, Мена, Нововолинська, Самбір, Славутич є учасниками грантової  допомоги Європейської комісії.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства долучилось до участі в інформаційному заході Програми CoM-DeP щодо практичних аспектів реалізації проектів в сфері термомодернізації будівель, м. Славутич Київська область.

Захід відбувся протягом 23-24 травня 2017 року у рамках пілотного проекту «Реалізація Плану дій зі Сталого Енергетичного Розвитку м. Славутич – проведення термомодернізації 2-х об’єктів бюджетної сфери», що фінансується Європейським Союзом Програми «Угода мерів – демонстраційні проекти» для міст-підписантів Угоди мерів.

23 травня група представників українських міст-підписантів Угоди мерів і учасників Програми ЄС CoM-DeP, а також журналістів центральних і локальних ЗМІ взяла участь в інформаційному семінарі і прес-турі в один з найбільш успішних міст України в галузі енергоефективності – Славутич.

Під час заходу присутніх привітали міський голова Юрій Фомічов і керівник Команди підтримки Програми CoM-DeP Ян Ваандерс. До уваги журналістів та учасників було представлено короткі відеокліпи про Славутич і проект CoM-DeP в Самборі, а також загальну презентацію про саму програму ЄС “Угода мерів – Демонстраційні проекти” і реалізації проекту CoM-DeP.

Представникам міст розповіли про хід впровадження містом Славутич Плану дій для сталого енергетичного розвитку і, зокрема – проекту по термомодернізації двох навчальних закладів, як невід’ємної його частини.

Звичайно, принцип «краще один раз побачити, ніж сто разів почути» був основною задачею продемонструвати роботи, які здійснюються з термомодернізацїї.  Під пильним наглядом технічних експертів, авторського та технічного нагляду, фахівці працюють над утепленням фасаду і здійснюють монтаж енергозберігаючих вікон з дотриманням всіх норм і стандартів, передбачених для такого роду робіт. Керівник групи технагляду Андрій Удовик в деталях розповів про те, яким чином і для чого виконувались ті чи інші роботи, а також про те, що ще належить зробити і в які терміни. Учасники туру задали чимало запитань технічного і фінансового характеру, і жоден з них не залишилося без ґрунтовної відповіді.

У рамках заходу 24 травня 2017 року, окремо, учасники, за бажанням та вільною згодою, мали можливість відвідати Чорнобильську атомну електростанцію (ЧАЕС) та м. Припять в рамках екскурсії

Учасникам було запропоновано професійні ознайомчі відвідування Чорнобильської атомної електростанції та м. Припять. Екскурсія здійснюється в серці Чорнобильської зони відчуження – будівлі ЧАЕС, яка зараз знаходиться в процесі виведення з експлуатації та побудови «Арки» – нового конфайменту, який накриє занепадають об’єкт «Укриття».

Майданчик будівництва нового конфайменту «Арки» . Спорудження НБК «Арка» – один з етапів міжнародного проекту SIP щодо перетворення об’єкта «Укриття» в екологічно безпечну систему.
Зведення нового «Саркофагу» над старим, істотно знизить небезпеку існуючого «Укриття». А також дозволить безпечно для навколишнього середовища виконувати найважливіші етапи проекту: витяг паливовмісних мас з наступним їх захороненням і демонтаж нестабільних конструкцій старого укриття.

Новий Безпечний Конфаймент – одне з найбільших арочних споруд в світі. У висоту більше 108 метрів, в довжину 162 метри, проліт арки становить понад 257 метрів. Вага конструкції понад 25 000 тонн.

Повернутися вгору