Місто Долина вийшло у фінал конкурсу ЄС зі сталої енергії

31.05.2019

Місто Долина що на Івано-Франківщині вийшло до фіналу конкурсу Європейського Союзу зі сталої енергії.

На конкурс місто подало проект «Скорочення енергоспоживання та викидів СО2 в житловому секторі міста Долина», який було реалізовано в рамках ініціативи ЄС «Угода мерів – Демонстраційні проекти» (згідно умов ґранту, ЄС покрив 60% вартості робіт (772, 6 тисяч євро), 20% – сплачували мешканці, ще 20% – місто). Долина – одне із двох міст України, яке взялося реалізовувати проект зниження енергоспоживання житловими будинками у співпраці із європейськими спеціалістами. Метою було створити системний підхід для вирішення цього завдання. Експеримент себе виправдав: у межах програми повністю було модернізовано приміщення бюджетних установ; три з п’яти міських дитсадочків почали користуватись гарячою водою і опаленням за рахунок сонячної енергії. Окрім того, з 2015 до 2018 року місто скоротило енергоспоживання на 20%.

Загалом журі відібрало 6 міст-фіналістів. Відповідно до умов конкурсу, переможця визначатиме не тільки професійне журі з членів інституцій ЄС. Половина балів – результати голосовування на: https://voting.eapenergyawards.eu

Усі фіналісти візьмуть участь у церемонії нагородження EUSEW2019 та інших заходах Тижня сталої енергії, що проходитиме 18-20 червня 2019 року у Брюсселі.

Довідково

Премію Європейського Союзу зі сталої енергії вручають за надихаючі проекти в галузі енергоефективності та відновлюваних джерел енергії, які за підтримки ЄС безпосередньо допомагають громадянам і спільнотам заощаджувати енергію або переходити на сталі джерела енергії. Цього року ЄС вперше розширив географію конкурсу на країни Східного партнерства: Вірменію, Азербайджан, Білорусь, Грузію, Республіку Молдову та Україну.

Повернутися вгору