Відбулася онлайн-конференція «Європейська Енергетична Відзнака – інструмент впровадження Угоди мерів»

21.12.2020

15 грудня  2020р. о 12:00-14:00 відбулася онлайн-конференція «Європейська Енергетична Відзнака – інструмент впровадження Угоди мерів».

Захід був організований Асоціацією «Енергоефективні міста України» (АЕМУ) – національним офісом ЄЕВ в Україні, яка також є структурою підтримки Угоди мерів, спільно із офісом проекту ЄС «Угода Мерів Схід» за підтримки Міністерства розвитку громад і територій України та Швейцарського Бюро Співробітництва в Україні (ШБС).

У заході, до участі в якому також зареєструвалися представники майже 70 українських громад, взяли участь Перший заступник Міністра розвитку громад і територій України Василь Лозинський, виконавчий директор АЕМУ Святослав Павлюк, заступник директора ШБС Пріска Депнерінґ, національний експерт Проекту ЄС «Угода Мерів Схід» Оксана Кисіль, заступник керівника проекту «Впровадження ЄЕВ в Україні» Віталій Волков (АЕМУ), а також міський голова міста Житомира  Сергій Сухомлин та заступник міського голови міста Вінниця Микола Форманюк.

Під час конференції було розглянуто можливості та практичні аспекти застосування системи управління якістю та сертифікації «Європейська Енергетична Відзнака» в українських містах-підписантах Угоди мерів, а також роль Мінрегіону у підтримці ЄЕВ та Угоди мерів на національному рівні. Представники сертифікованих Європейською Енергетичною Відзнакою міст в Україні, а саме Вінниці та Житомира поділилися власним практичним досвідом впровадження на місцевому рівні заходів з підвищення енергоефективності, модернізації муніципальної інфраструктури, сталого розвитку і адаптації до змін клімату та муніципального планування в рамках ЄЕВ.

Окрім того, серед учасників онлайн-конференції було проведено експрес-опитування щодо бажання та спроможності їхніх громад долучитися до Європейської Енергетичної Відзнаки.

Довідково:

Європейська Енергетична Відзнака – це система управління якістю та сертифікації для міських громад та регіонів. Вона підтримує місцеві органи влади в застосуванні міждисциплінарних підходів планування та у впровадженні заходів з підвищення енергоефективності та адаптації до змін клімату. Сьогодні понад 1500 муніципалітетів в більш ніж десяти країнах світу отримали сертифікати Європейської Енергетичної Відзнаки. Генеральний директорат Європейської Комісії з питань енергетики та транспорту у 2009 році визнав ЄЕВ «ефективним інструментом впровадження Планів дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР або SEAP) в контексті Угоди Мерів». Метою ЄЕВ є зниження енергоспоживання та викидів вуглекислого газу на місцевому рівні за рахунок збільшення енергоефективності та використання поновлюваних джерел енергії, а також підвищення обізнаності з цим колом питань на різних рівнях.

 Станом на сьогодні, два міста України – Вінниця та Житомир – вже отримали сертифікати ЄЕВ, а у 2018р. до процедури впровадження Відзнаки в рамках проекту долучилися три пілотних міста – Львів, Черкаси та Суми.

Повернутися вгору