Запровадження енергоменеджменту та енергомоніторингу в громадах України

18.05.2021

 

7-го травня,  Асоціацією «Енергоефективні міста України» (АЕМУ) спільно з Міністерством розвитку громад та територій України, проведено у форматі он-лайн Круглий стіл з питань запровадження енергоменеджменту та енергомоніторингу в громадах.

До заходу долучилось майже 100 учасників, серед яких представники Мінрегіону, Держенергоефективності, громад та комунальних установ України, а також розробники автоматизованих інформаційних систем (АІС) для енергомоніторингу.

«Сьогодні актуальність теми енергоефективності продовжує об’єднувати  велику кількість громад, що показує все більш злагоджені кроки місцевого та державного рівнів, для того, щоб ті цілі, які ставимо у питаннях енергоефективності були досягнуті якнайшвидше. Громади розуміють, що впровадження енергоменеджменту це в майбутньому зекономлені гроші, які можуть бути використані на інші заходи, потреби місцевого розвитку, а їх дуже багато.

Мінрегіон в цьому відношенні докладає зусиль на державному рівні, виконує завдання на 2021 рік, визначене Планом пріоритетних дій Уряду, щодо розроблення акту Уряду на впровадження енергоменеджменту в будівлях бюджетної сфери. Також, ми запустили пілотний проект із впровадження енергомоніторингу в будівлях органів державної влади, яким наразі охоплено 13000 будівель у всіх областях країни, що презентується на цьому заході» – наголосив Перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський.

Учасникам було презентовано теми: «Висновки з національного дослідження стану енергоменеджменту в містах України», С. Павлюком, АЕМУ, «Висновки з дослідження автоматизованих інформаційних систем для енергомоніторингу» М. Приступа, АЕМУ, «Національна база даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель: досвід співпраці з ОДА», А. Ситюк, державним експертом експертної групи енергоефективності громадських будівель Мінрегіону.

Під час круглого столу проведено відкритий он-лайн діалог щодо основних проблем функціонування енергоменеджменту, пропозицій з вдосконалення енергоменеджменту, позицій громад до запровадження енергоменеджменту як обов’язкової функції органів місцевого самоврядування.  

За результатами заходу учасниками було сформовано такі висновки та рекомендації, а саме:

  • проблема обмеженого доступу до інформації щодо об’ємів споживання енергоресурсів має бути вирішена на законодавчому та місцевому рівнях;
  • посаду енергоменеджера необхідно зробити обов’язковою у кожній громаді; закріпити це на державному рівні;
  • громади мають прийняти міські програми енергоефективності та забезпечити їхнє фінансування;
  • для ефективної реалізації міської політики у сфері енергоефективності необхідно сформувати повноцінну структуру енергоменеджменту та забезпечити її функціонування;
  • запровадити практику преміювання енергоменеджерів у містах за результатами їхньої роботи;
  • між представниками громад та розробниками автоматизованих інформаційних систем (АІС) для енергомоніторингу необхідно забезпечити якісну комунікацію для більш ефективної роботи, а також забезпечити навчання для відповідальних осіб за енергоменеджмент у громадах.
Повернутися вгору