Участь України у міжнародній конфереції “The European Council for an Energy Efficient Economy 2019 Summer Study”

21.06.2019

Світова наукова спільнота на теперішній час підіймає питання необхідності переходу від енергоефективності до енергопотреби. Саме такий вектор задається на шляху реалізації заходів з боротьби із глобальним потеплінням у зв’язку зі зміною клімату. На сьогодні серед первинних потреб людини є наявність світла, тепла, води. Таке розуміння цілком правильне на світовій арені. Коли є країни з низьким рівнем розвитку, навіть без водопостачання для харчування, виникає питання, чому надмірне енергоспоживання породжує зміни клімату, що негативне для всього людства.

З 3 по 8 червня 2019 делегація від України в складі представників Секретаріату Кабінету Міністрів, Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України та Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України взяла участь у міжнародній конфереції “The European Council for an Energy Efficient Economy 2019 Summer Study” Європейської ради з питань енергоефективної економіки (ECEEE) на острові Прескиль де Жьен у Франції.

Учасники делегації вивчали питання щодо впровадження інноваційної концепції «енергетичної достатності» (energy sufficiency) та необхідні для цього дії. На конференції були висвітлені питання динаміки граничного енергетичного споживання, енергетичної політики в світі, енергоефективності будинків, взаємозв’язків між енергоефективністю та відновлювальною енергетикою, інноваціями та новими бізнес-моделями для енергоефективності. На думку міжнародних експертів, концепція енергетичної достатності має потенціал для вирішення наявних проблем з енергоспоживанням та змінами клімату у багатьох країнах.

Завдяки проектам німецької допомоги «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» і «Енергоефективність у громадах II» GIZ, що виконуються в рамках міжнародної допомоги від Уряду Німеччини, Україні надана допомога бути учасником проблемних питань на світовому рівні.

Загалом до конференції долучились понад 400 осіб з різних країн світу. Під час якої обговорення питань здійснювалося зарубіжними представниками міжнародних організацій в сфері енергоефективності та наукових університетів з різних країн, таких як Велика Британія, США, Німеччина, Нідерланди, Норвегія, країни Азії Африки та інші.

Саме на такому заході світового рівня формуються шляхи вирішення проблемних питань, які мають бути всеохоплюючими для кожної людини незалежно від місця проживання та стану розвитку економіки країн.  І питання якісного життя з енергоспоживанням мають бути забезпеченні як головна потреба для кожного.

Довідково

Міжнародну конферецію «The European Council for an Energy Efficient Economy 2019 Summer Study» було організовано Європейською радою з питань енергоефективної економіки (ECEEE).

З 1970-х років енергоефективність сприяла більшому економічному зростанню, ніж будь-яке інше завдання. Це сила мільйона дрібних і часто невидимих дій. Європейська рада з питань енергоефективної економіки (ECEEE) робить ці дії видимими!

Європейської ради з питань енергоефективної економіки (ECEEE) є неприбутковою асоціацією на основі членства. ECEEE генерує та надає науково обґрунтовані знання та аналіз політики, а також сприяє співпраці та налагодженню мереж через дослідження, семінари,  з якими можна ознайомитися на офіційному веб-сайті: https://www.eceee.org.

Повернутися вгору