Відбулося друге засідання Наглядового комітету з впровадження Європейської Енергетичної Відзнаки в Україні (23.02.2021)

25.02.2021

23 лютого 2021р. в режимі онлайн відбулося ІІ засідання Наглядового комітету Європейської Енергетичної Відзнаки (ЄЕВ) в рамках реалізації одного з важливих підкомпонентів Проекту з енергоефективності в місті Житомир, що реалізується з 2015 року,  а саме з «Впровадження ЄЕВ в Україні», який реалізує Асоціація «Енергоефективні міста України» (АЄМУ) за підтримки Швейцарського Уряду та Мінрегіону. 

Метою цього засідання була презентація досягнень в реалізації підкомпоненту «Впровадження ЄЕВ в Україні» та  плану діяльності на 2021р., обговорення та затвердження положення про сплату внесків за участь в ЄЕВ та формування комісії з питань акредитації консультантів та аудиторі, а також комісії з питань сертифікації громад і акредитації перших консультантів/аудиторів.

У заході взяли участь  представники Міністерства розвитку громад і територій України – перший заступник Міністра Василь Лозинський, генеральний директор Директорату енергоефективності Дмитро Петрунін та начальник відділу енергозбереження у сфері ЖКГ Директорату енергоефективності Роман Радченко, заступниця міського голова міста Житомира Світлана Ольшанска  та заступниця директора Департаменту економічного розвитку, начальник відділу інфраструктурних проектів, енергоефектвності та промоції Житомирської міської ради Тетяна Зятікова, представники посольства Швейцарії в Україні – заступниця Директора Швейцарського бюро співробітництва Пріска Депнерінг та представниця Швейцарського бюро співробітництва в Україні Марія Дружиніна,  керівник програм Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань Алан Гейгер, а також команда АЄМУ, яка представляла Національний Офіс ЄЕВ – Святослав Павлюк, виконавчий директор АЕМУ та керівник проекту  Віталій Волков, заступник керівника проекту та технічний експерт Олександр Дей. Міжнародний Офіс ЄЕВ представляв координатор проектів Паскаль Штайнґрубер.

Учасники засідання опрацювали та розглянули питання стану та перспектив реалізації ЄЕВ в Україні, а також висловили конструктивні пропозиції щодо незначних уточнень та корекцій планів подальших дій з впровадження ЄЕВ на національному рівні, які були взяті до уваги організатором зустрічі – Національним Офісом ЄЕВ та будуть враховані при формуванні подальших планів і відповідних документів.

Для довідки:

Мінрегіон є бенефіціаром Проекту з енергоефективності в місті Житомир (Проект), що здійснюються за підтримки Швейцарської Конфедерації через Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO) та уповноваженим органом в Україні визначено Швейцарське бюро співробітництва в Україні.

На реалізацію Проекту залучено значну допомогу зі сторони Швейцарської Конфедерації та передбачено застосування сучасних енергоефективних рішень в муніципальній інфраструктурі, модернізація системи централізованого теплопостачання в місті Житомир із встановленням когенераційної установки, з заміною мереж та встановленням індивідуальних теплових пунктів для житлових багатоповерхових  будинків та інші заходи сталого розвитку сучасного міста.

У рамках Проекту, також  реалізується не менш важливий його підкомпонент, а саме  впровадження Європейської енергетичної відзнаки на місцевому рівні та національне впровадження Європейської енергетичної відзнаки в Україні.

Європейська Енергетична Відзнака – це система управління якістю та сертифікації для міських громад та регіонів. Вона підтримує місцеві органи влади у застосуванні міждисциплінарних підходів планування та у впровадженні заходів з енергоефективності та зміни клімату. Сьогодні понад 1500 муніципалітетів в більш ніж десяти країнах світу отримали сертифікати Європейської Енергетичної Відзнаки. Генеральний директорат Європейської Комісії з питань енергетики та транспорту у 2009 році визнав ЄЕВ «ефективним інструментом впровадження Планів дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР або SEAP) в контексті Угоди Мерів». Метою ЄЕВ є зниження енергоспоживання та викидів вуглекислого газу на місцевому рівні за рахунок збільшення енергоефективності та використання поновлюваних джерел енергії, а також підвищення обізнаності з цим колом питань на різних рівнях.

Станом на сьогодні, два міста України – Вінниця та Житомир – вже отримали сертифікати ЄЕВ, а у 2018 році до процедури впровадження Відзнаки в рамках проекту долучилися три пілотних міста – Львів, Черкаси та Суми.

Нещодавно, ще п’ять громад (Миргород, Нововолинськ, Сєверодонецьк, Тростянець та Чортків) долучилися до цього процесу в рамках іншого проекту EXCITE Програми ЄС «Горизонт 2020».

Європейська енергетична відзнака на національному рівні, вже демонструє стабільний розвиток, а  національний офіс (Асоціації «Енергоефективні міста України») успішно залучає нові міста і це є свідченням інтересу українських міст до нових сучасних  інструментів з впровадження енергоефективності та сталого розвитку громад.

 Більше інформації на офіційній сторінці ЄЕВ в Україні: http://eea.enefcities.org.ua/

Повернутися вгору